💅Letní 20% sleva na vše nezlevněné! Zadejte kód: SUMMER20 Akce platí do 20.6.!

SCULPTER GEL

ENII NAILS je inovativní nehtová kosmetika, která pro vás sleduje nejnovější moderní světové trendy. Právě nyní přinášíme na náš trh profesionální stavební gel špičkové kvality, který navazuje na naši linii 20FREE. Tenhle gel nejenže má vynikající vlastnosti, ale neobsahuje 20 nejtoxičtějších látek, nezatěžuje organismus, naopak dodává vašim nehtům výživu. Navíc je vegan a hypoalergenní. 

sculpter-gel

Profesionální stavební gel - Sculpter (v doslovném překladu "sochař") otevírá nové možnosti vaší kreativity s neuvěřitelně lehkým a přirozeným pocitem na nehtech. Gumová viskozita, funkce báze i builderu s prodloužením a unikátní výživou Keratin & Vitamin A Retinol. Inovativní a vysoce funkční materiál budoucnosti nehtového designu pro perfektní a přirozené prodloužení nehtu s výživou a ve 20FREE netoxicitě.

 

V podstatě se jedná o jednofázový stavební gel, který sám sobě vytvoří bázi a stavební vrstvu. Po vytvrzení 90 sekund v UV/LED lampě 48W a vyšší a po setření výpotku má střední lesk. Pro dosažení vysokého lesku je potřeba aplikovat TOP. 

Má hustší gumovou konzistenci a samonivelační schopnosti. Velice dobře se s ním pracuje. Při troše zručnosti je to rychlá, čistá práce bez potřeby pilování. Po vytvrzení se jedná o tvrdý materiál, ovšem s neuvěřitelně lehkým a přirozeným pocitem na nehtech.

Nabízíme jej v 7 odstínech - Glassy, Cream, Baby pink, Bubblegum, Old rose, Peach a Make-up.

sculpter-clear sculpter-white sculpter-babypink scupter-bublegum sculpter-oldrose sculpter-peach sculpter-makeup

Dále nabízíme 3 druhy balení - kelímek 5 a 30 ml a pro velký zájem zejména zahraničních nehtových profesionálek nabízíme gel i v lahvičce 11 ml. My doporučujeme kelímek, pro dokonalé spotřebování veškerého materiálu. Konzistence je gumová, ale mírně hustší než např. Rubber system.

                             RUBBER_SCULPTER_  nehty sculpter

 • trvanlivost: 28+ dní
 • viskozita: gumová, ale mírně hustší 
 • funkce: builder i báze, jednofázový (při použití TOPu dosáhneme vyššího lesku), přirozené prodloužení nehtu, manikúra i pedikúra
 • lesk: střední
 • samonivelace: silná
 • tvrdost po vytvrzení: silná
 • čas vytvrzení v UV/LED lampě (48W a více): 90 sec.
 • aplikace: na nehtové šablony nebo tipy a přírodní nehty
 • výpotek: ano
 • odstranění: pilování, zbroušení
 • INCI: Di-Hema Trimethylhexyl Dicarbamate, Hema, Silica, Ethyl Trimethylbenzoyl Phenylphosphate, BHT, Titanum Dioxide, Retinol, Hyrdolyzed Keratin
 • barvy: Glassy, Cream, Baby Pink, Bubblegum, Oldrose, Peach a Make-up
 • nestandartní faktory: oslabený nehet, lámavý, suchý, hormonální disbalance...
 • balení: kelímek 5 ml, 30 ml a lahvička 11 ml, kterou jsme vytvořili na přání našich, zejména zahraničních nehtových profesionálek, nic méně my doporučujeme kelímek, pro jednodušší práci

stavební-gel

POSTUP APLIKACE stavebního gelu:

Postup aplikace je velice jednoduchý. Je ovšem třeba si předem uvědomit několik důležitých faktorů. Před samotnou aplikací provedeme diagnostiku nehtu. Většina žen nemá nehty zcela v pořádku a proto je potřeba zhodnotit v jakém jsou stavu a podle toho zvolit postup. 

Jestliže jsou nehty zdravé, nepoškozené, použijeme následující postup:

 1. nehty i ruce vydesinfikujeme (hybrid sanitiser) - před každou úpravou nehtů, ruce i nehty postříkáme desinfekcí a otřeme.
 2. provedeme klasickou úpravu nehtu (úprava kůžičky, zdrsnění nehtové ploténky) - použijeme pusher nebo-li zatlačovač nehtové kůžičky a z nehtového lůžka se pokusíme odstranit co nejvíce kůžičky, přebytečnou kůžičku odstřihneme nůžkami. Můžeme také použít brusku a nástavce k tomu určené. Zdrsníme nehtovou ploténku velmi jemným pilníkem nebo nejlépe buffrem (pěnový pilník pro zmatnění nehtu - je šetrnější než pilník)
 3. Sculpter můžeme aplikovat na přírodní nehty, šablony i tipy - dle volby si nehet připravíme - Sculpter je vhodný na přírodní nehty sloužící ke zpevnění. Máme-li krátké nehty a toužíme po dlouhých je tento materál ideální volbou. Záleží jak jste zvyklá nebo zručná, každopádně prodloužení nehtu lze na tipy i na šablony.
 4. nehet očistíme a odmastíme Cleanerem (Hybrid Cleaner), celou nehtovou ploténku důkladně očistíme, včetně nehtových valů (to jsou boky podél nehtu) Tím nehty očistíme, odmastíme a již se nehtů nedotýkáme. Důležité! (Např. prohrábnutí vlasů je taky špatně.)
 5. aplikujeme tenkou vrstvu Sculpter gelu jako bázi - na připravený, očistěný nehet aplikujeme štětečkem tenkou vrstvu sculpteru jako bázi, vytvrdíme 30 sekund v UV/LED lampě 48W a vyšší
 6. na vytvrzenou bázi naneseme štětečkem "kuličku" gelu a zlehka rozetřeme přes celý nehet. Větší vrstvu soustředíme do středu po celé délce. Lehce rozetřeme i do boků. Můžeme použít štětec detailer na doplnění gelu po okolí nehtu. Práce s ním je snadná, díky samonivelačním schopnostem. Než dáme vytvrdit do lampy nehet na malou chvíli otočíme o 180° a díky samonivelaci gel vytvoří dokonalý tvar, který už nemusíte pilovat. 
 7. vytvrdíme v UV/LED lampě (48W a více) po dobu 90 sekund, v UV lampě po dobu 2-4 minut
 8. po vytvrzení můžeme aplikovat barevný gel, gel lak, lux gel lac, nebo nechat v natural looku a pouze aplikovat TOP. Jestliže jste dostatečně šikovné, že není potřeba pilníku, v této fázi, na výpotek můžeme nanést barvu, nebo jakoukoliv jinou ozdobu. Na  závěr aplikujeme TOP. Sculpter má sám o sobě střední lesk. Na pedikúru je tedy dostačující, někomu by mohl vystačit i na manikúru. Přesto aplikaci Topu doporučujeme, neboť má i ochranné účinky např. před poškrábáním. Nehledě na to, že lesk TOPu je nenahraditelný. Samozřejmě můžeme použít i matt pro matný efekt, který teď frčí. Nevylučuje se i kombinace obou. Jestliže je potřeba přece jen pilovat, setřete výpotek a nehet podle potřeby upravte. Nezapomeňte, že před aplikací Topu je potřeba mít celý nehet zmatněný. 
 9. Jestliže nepoužijeme bezvýpotkový TOP, tak na závěr setřeme výpotek
 10. Máme hotovo! Na úplný konec ošetříme kůžičku olejíčkem, vmasírujeme. Chceme-li být úplně dokonalé použijeme pečující krém na ruce a provedeme lehkou masáž.

Jestliže nehty disponují některým z nestandartních faktorů, jakože je nehet slabý, poškozený, lámavý, suchý nebo naopak hodně se mastící, doporučujeme následující postup. Je totožný jako u zdravých nehtů, jen je přidán bod 5. a bod 6.

 1. nehty i ruce vydesinfikujem (hybrid sanitiser)
 2. provedeme klasickou úpravu nehtu (úprava kůžičky, zdrsnění nehtové ploténky)
 3. můžeme aplikovat na přírodní nehty, šablony i tipy - dle volby si nehet připravíme
 4. nehet očistíme Cleanerem (Hybrid Cleaner), důkladně, včetně nehtových valů
 5. pro zajištění dobré přilnavosti použijeme NAIL PREP (dehydrátor) a SUPER STICK (přilnavač) - Nail prep slouží jako dehydrátor a dokonalý odmašťovač, tudíž na otřený nehet cleanerem ještě naneseme nail prep, poté přilnavač. Doporučujeme Super stick, který obsahuje velmi malé množství kyselin a dokonale přilne. Pro představu - slouží jako oboustranně lepící páska. Necháme krátce zavadnout na vzduchu, vytvoří lepkavý povrch a pokračujeme.
 6. naneseme tenkou vrstvu LUX GEL BASE a vytvrdíme 30-60 sekund v UV/LED lampě - Lux gel base je báze, která je velmi kompatibilní s gelem Sculpter, má navíc výživu a vitamíny. Podpoří přilnavost materiálu na poškožených nehtách a navíc vyživuje.
 7. aplikujeme tenkou vrstvu Sculpter gelu jako podklad pod stavbu, vytvrdíme 30 sekund
 8. na vytvrzenou bázi naneseme štětečkem "kuličku" gelu a zlehka rozetřeme přes celý nehet. Práce s ním je snadná, díky samonivelačním schopnostem
 9. vytvrdíme v UV/LED lampě (48W a více) po dobu 90 sekund, v UV lampě po dobu 2-4 minut
 10. po vytvrzení můžeme aplikovat barevný gel, gel lak, lux gel lac, nebo nechat v natural looku a pouze aplikovat TOP. 
 11. na závěr setřeme výpotek 
 12. Máme hotovo! Na úplný konec ošetříme kůžičku olejíčkem, vmasírujeme. Chceme-li být úplně dokonalé použijeme pečující krém na ruce a provedeme lehkou masáž.

NAŠE TIPY:

 • Jestliže při použití všech přípravků nehet dobře drží, zkuste v příští modeláži postupně vypouštět nejdřív Super stick, pak Nail Prep. Čím méně nehty zatěžujeme, tím lépe. 
 • Lux gel base i samotný Sculpter má v sobě vitamíny a výživu. Použitím přímo na nehet jsou nehty vyživovány a uzdravovány. 
 • Při stavbě nehtu, po rozetření gelu, nehet na chvíli otočíme. Gel se krásně dostane kam má, zacelí se nerovnosti a sám se krásně vytvaruje. Poté okamžitě vytvrdíme. Při troše zručnosti není třeba pilovat. Dá se přirovnat Rubber systému, neboli modeláži bez pilování.

ODSTRANĚNÍ modeláže:

Gel není zcela rozpustný, tudíž je nutné jej odpilovat. 

TIP: Použijeme-li Hybrid remover a remover folie po dobu alespoň 20 minut, gel krásně změkne a pilování je jednodušší a šetrnější. Jestliže máme gel na přírodních nehtech, bez použití přídavných látek (např. superstick) je možné odstranění i bez pilování. Je ovšem nutné odbrousit vrchní vrstvu (TOP). Vše ovšem záleží na použitých materiálech a síle vrstvy gelu. 

    baby pink  oldrose  peach matt

 

Věříme, že si stavební gel SCULPTER zamilujete jako my.

111

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.