Slovník pojmů

A B C F G J P Q R S T U V

AKRYL

Nehtová modeláž akrylem patří již ke starším a méně používaným. Akryl se vyznačuje vysokou pevností. Nehet je modelován pomocí akrylového prášku, tvrdidla a schne na vzduchu.

BUNIČINA

Papírové polštářky určené ke stírání výpotku z nehtu (za pomoci cleaneru)

CAMOUFLAGE

Většinou modelovací gel, který je zbarven do nude odstínů. Na lůžku vytvoří jemný tělový nádech a vypadá velmi přirozeně.

CLEANER

Cleaner neboli čistič je tekutina určená k setření výpotku. Doporučujeme aplikovat na buničinu.

FIBER

Gel nesoucí toto označení obsahuje skelné vlákno. Díky čemuž se vyznačuje vysokou pevností.

GEL LAK

Gel lak je primárně určen ke zpevnění přírodních nehtů. Jeho barvy mají ale široké uplatnění i při nehtové modeláži.  Na přírodní nehet se nanáší v tenkých vrstvách. Vrstva báze, dvě vrstvy barvy a závěrečný top. Na nehtech vydrží 3-4…

JEDNOFÁZOVÝ SYSTÉM

Jedná se o gel, který slouží jako podkladový, modelovací a vrchní zároveň. TedY 3 v 1. K modelaci využíváte materiál z jednoho namísto tří kelímků.

PARAFÍN

Speciální vosk, který obsahuje vitamín E a kolagen. Používá se k léčebným i kosmetickým procedurám. Díky parafínovému zábalu se prohřívají svaly, uvolňují klouby a prokrvuje pokožka.

POLYGEL

Nejnovější možnost nehtové modeláže. Polygel se vyznačuje vlastnostmi gelové i akrylové modeláže. Je velmi pevný a pružný zároveň. K modeláži je nutné mít speciální liquid, díky kterému se polygel stane poddajným.

PREP

Speciální tekutina používaná k přípravě nehtu před modeláží. Nehet perfektně odmastí. Používá se až po zdrsnění nehtu.

PRIMER

Stejně jako přilnavač patří mezi podpůrné přípravky, které zajišťují perfektní přilnutí materiálu k nehtu. Zabraňuje odchlipům a prodlužuje životnost nehtové modeláže. Aplikuje se těsně před první vrstvou. Narozdíl od přilnavače (Super sticku) je…

PŘILNAVAČ

Patří mezi podpůrné přípravky, které zajišťují perfektní přilnutí materiálu k nehtu. Zabraňuje odchlipům a prodlužuje životnost nehtové modeláže. Aplikuje se těsně před první vrstvou. Výhodou je, že nikdy neuschne - nechá lepkavou vrstvu a tím…

QUICK

Naše výrobky nesoucí označení Quick jsou bezvýpotkové. (Při polymerizaci tedy nevzniká výpotek a není potřeba nehet již setřít cleanerem)

ROCKLAC

Rocklac se vyznačuje velmi jednoduchým a rychlým nanášením. Stejně jako gel lak, je určen ke zpevnění přírodního nehtu, ale je možno jej aplikovat i na nehtovou modeláž. Rocklac se nanáší stejně jako lak, ve dvou tenkých vrstvách. Není potřeba…

RUBBER

Novinka v péči o přírodní nehty. Jedná se o gel na bázi kaučuku, který je vhodný  i na problematické a zničené nehty. Díky složení bez rozpouštědel udržuje nehty zdravé.

SAMONIVELIZAČNÍ

Samonivelizační materiál je takový, který se sám na nehtu krásně vyrovná. Díky této vlastnosti odpadá zdlouhavé pilování tvaru nehtu.

TŘÍFÁZOVÝ SYSTÉM

Je opakem systému jednofázového. Ke každému kroku modelace je nutno mít jednotlivé gely k tomu určené. Zvlášť tedy podkladový gel, modelovací a na závěr vrchní.

UV/LED LAMPA

Vytvrdí veškerý materiál velmi rychle. Zpravidla za 30-60 sekund. Její velkou výhodou je také dlouhá životnost.

VÝPOTEK

Výpotek je lepkavá vrstva, která vznikne při polymerizaci materiálu (gel lak, uv/led gel, polygel). Tvoří pojivo mezi jednotlivými vrstvami modeláže.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.