💅Letní 20% sleva na vše nezlevněné! Zadejte kód: SUMMER20 Akce platí do 20.6.!

POLY GEL CERAMIC

Enii Nails před nedávnem představilo koncept CeramicJedná se o zcela nový moderní a inovativní koncept produktů, založený na příměsi minerálů, bez 22 nejtoxičtějších složek a bez velkého alergenu, jako je HEMA. Jako první spatřila světlo světa gel laková kolekce bez HEMA a nyní přinášíme další novinku - POLY GEL CERAMIC v tubě. Díky jeho benefitům se řadí mezi nejmodernější profesionální poly gely na gelové bázi v tubě. Vyniká svou silnou přilnavostí, vysokou durabilitou a velmi lehkým a flexibilním pocitem na nehtech.

Poly gel je hybridní gel, který pojí tvrdost akrylu a flexibilitu gelu. Jedná se o velmi inovativní systém v modelaci nehtů. Je vhodný na nehtové tipy i šablony a rovněž na všechny typy přírodních nehtů. Je bez zápachu a po vytvrzení je velmi pevný. Práce s ním je velmi jednoduchá.

Díky vlastnostem poly gelu se modelace s ním stala velmi žádanou jedničkou na trhu v nehtové modelaci. Je hojně vyhledáván jak profesionálkami, tak tzv. "home" uživatelkami. Jeho relativně jednoduchá aplikace a přilnavost je důvod, proč je tak oblíbený.

Samotná aplikace se hodně podobá práci s akrylem, ale výhodou je, že poly gel netvrdne dokud jej nevytvrdíte v UV/LED lampě. Tudíž můžete v klidu modelovat nehet až do své úplné spokojenosti. I když je poly gel tvrdý a odolný, velmi lehce a snadně se piluje ( doporučujeme pilníky PRO Bubble file). Z gelového systému pochází pružnost, neboli flexibilita poly gelu. Stejně jako hustota, která s ním umožňuje snadnou práci.  Velkým benefitem je také absence zápachu, který je při práci s akrylem dosti výrazný. Poly gel je totiž úplně bez zápachu a práce s ním je příjemná.

 

ENII NAILS přináší hned 9 nových odstínů poly gelu v tubě.

PG1  PG2  PG3  PG4  PG5  

             PG6  PG7  PG8  PG9

 

Pro práci s poly gelem se používá speciální štětec, který má na jedné straně "vlasy" a na druhé straně špachtli pro nabrání hmoty. ENII Nails nabízí velmi kvalitní štětec na poly gel se syntetickým hnědým vlasem, tvarem oválným kočičím jazýčkem, Ø 6 mm, délkou vlasu 8 mm a špachtlí o délce 3 cm. 

brush&spatula

 

Postup aplikace POLY GELU

 1. Nehty si upravíme precizní manikúrou - např. "ruskou" manikúrou (více se dočtete v našem článku ZDE)
 2. Aplikujeme Nail Prep k dehydrataci, odmaštění a desinfekci nehtu. Podotýkáme, že po téhle aplikaci už se ničeho nedotýkáme, např. prohrábnutí vlasů je také špatně.
 3. Aplikujeme "přilnávač" např. Super Stick (obsahuje HEMA) nebo Hard Base Ceramic (kterou ovšem musíme vytvrdit) a tím si zachováme celý systém bez HEMA. Pozn. dá se použít i Gummy Base Ceramic, ta ovšem opět obsahuje HEMA.
 4. Poté přímo na nehet nebo na bázi naneseme požadované množství poly gelu kovovou "špachtličkou" nebo pusherem. Materiál volíme podle velikosti plochy, většinou se jedná o kuličku velikosti hrášku.
 5. Štětcem namočeným v liquidu určeném na poly gel, modelujeme materiál do požadovaného tvaru, vytvrdíme v UV/LED lampě minimálně po dobu 60 sec., záleží na síle naneseného materiálu. (Pozn. jako liquid pro použití k modelaci lze použít i náš Hybrid Cleaner Universal, jeho univerzálnost toto umožňuje.)
 6. Aplikujeme barvu (gel lak, barevný gel, zdobení...) nebo necháme v natural looku.
 7. Na závěr aplikujeme vrchní top a vytvrdíme v lampě.
 
POLY GEL je vhodný na domácí i profesionální použití.
 

ODSTRANĚNÍ

Šetrné odstranění za pomocí removeru. Ano vidíte dobře. Náš POLY GEL Ceramic je soak off, což znamená rozpustitelný.

 1. Odbrusíme nebo odpilujeme svrchní vrstvu materiálu. Tahle fáze je nutná u každého materiálu, neboť vrchní top je tvořen tak, aby byl zcela odolný a tudíž je nerozpustný. Je proto třeba jej zcela odpilovat. Hrubým pilníkem tedy odpilujeme co největší vrstvu.
 2. Pak každý nehet zabalíme do remover fólií namočených v removeru. (Doporučujeme Hybrid Remover Universal, neboť jeho zesílené složení zaručí odstranění. U jiných removerů odstranění zaručit nemůžeme).
 3. Ujistíme se, že tampónek ve fólii pokryl celý povrch nehtu a kontakt je pevný.
 4. Fólie k nehtům pečlivě přimáčkneme a zvláštní pozornost věnujeme nehtovým valům.
 5. Aplikujeme na všechny nehty a nechte působit minimálně 15-25 min. Doba odstranění záleží na mnoha faktorech: použití přilnavače (může způsobit velmi špatné odstranění) nebo dehydrátoru, tloušťka jednotlivých vrstev, míra narušení svrchní vrstvy, poškození, suchost nehtu a další.
 6. Na nehtech začneme pociťovat jemné teplo.
 7. Odstraníme fólii a použijte pomerančové dřívko nebo pusher k odstranění materiálu, který se zvedl od nehtu.
 8. Pokud je odstranění obtížné, zabalíme znovu nehty do fólie na dalších 5min. Je možné, že nehet neměl dostatečné teplo nebo je tenký a zničený a přilnavost materiálu byla tedy silnější.
 9. Po odstranění materiálu můžeme ještě nehet jemně přepilovat bufferem a setřít buničinovým tampónem namočeným v removeru.
 10. Pokud nepostupujeme dále, tedy aplikací další modeláže nebo gel laku (před kterým by bylo nutno nehet odmastit čističem), pokračujeme aplikací olejíčku nebo výživného séra na kutikly a nehtové plochy s masáží (Care Concept)

Odstranění za pomocí brusky

Zvolíme vhodný typ frézky a opatrně odbrousíme materiál. Tento způsob odstranění používáme pouze, máme-li s elektrickou bruskou dostatek zkušeností. Hrozí poranění a probroušení přírodního nehtu. Výhoda - rychlost. Nevýhoda - hrozí zničení nehtů. Více informací, jakou frézku vybrat, se dočtete v našem článku ZDE.

 

JAK DOSTAT VŠECHEN MATERIÁL Z TUBY

 

Tuba je velmi praktická při nanášení materiálu, ale jakmile už nejde nic vymáčknout, je zle. Existují různé vytlačovače na tuby, ale máme zkušenosti, že i přesto v tubě zbude hodně materiálu. Proto je potřeba zachovat nějaký starý kelímek od gelu nebo poly gelu a jakmile už z tuby nic nevymáčkneme, tubu jednoduše rozstřihneme a špachtlí vyškrábneme veškerý zbylý materiál a dáme jej právě do toho kelímku. Využijeme tak veškerý materiál, který tuba ukrývá. 

 

BEZPEČNOSTNÍ INFORMACE

 1. Tento produkt není vhodný pro děti. Udržujte mimo dosah dětí.
 2. Vyhněte se kontaktu s pokožkou. Produkt by neměl být aplikován mimo nehet, na okolní kůžičku. Pokud se tak stane, omyjte před vytvrzení vodou a mýdlem. Pokud by došlo k podráždění pokožky, navštivte lékaře. I když neobsahuje HEMA, může vzniknout alergická reakce na jakoukoliv jinou složku.
 3. Vyhněte se kontaktu s očima. Pokud se tak stane, vymyjte několikaminutovým proudem vody a když je oko podrážděno, navštivte lékař
 4. Nepoužívejte tento produkt, pokud se objeví alergická nebo jiná nestandardní reakce.
 5. Profesionálové, použijte při aplikaci vždy dezinfekci a gumové rukavice.
 6. Doporučené skladování: udržujte pevně uzavřeno, v pokojové teplotě, bez přímého slunečního světla, pozor také na přímý kontakt s UV nebo LED zářivkami nejen v lampě, které materiál mohou také mírně vytvrzovat a pak se snižuje jeho funkčnost.
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.