Ceramic concept

ENII NAILS přináší na trh zcela nový koncept profesionální i home nehtové kosmetiky, který kombinuje špičkovou kvalitu, netoxicitu 22FREE, minerální složky a složení NO HEMA.

Materiál neobsahuje nejtoxičtější složky jako parabeny, formaldehyd, toluen, DBT, DBP, xylen, kafr, sírany, trifenylfosfáty, látky živočišného původu, parfémy, oxychlorid vizmut, ethyl-tosylamid, methylisothiazolinon (MIT), hydrochiononon monomethylether (MEHQ) a další.

Minerály - Nová gel laková řada má unikátní složení, které mimo jiné obsahuje i velmi širokou skupinu horninotvorných minerálů patřících mezi hlinitokřemičitany. V kosmetickém průmyslu jsou známé pod názvem MICA, neboli slída. Je to naprosto stabilní látka, neměnná v jakémkoliv prostředí, neprostupuje pokožkou, nedráždí ji a nejsou na ni alergie. Používá se především v dekorativní kosmetice, kde produktům dodává lesk a třpyt. V našem případě i tvrdost.

No HEMA – HEMA neboli 2-Hydroxyethylmethakrylát je organická sloučenina. Je to bezbarvá viskózní kapalina, která snadno polymerizuje. HEMA je velmi běžnou problematickou složkou v produktech na nehty. Jsou zaznamenány alergické reakce, které můžou být spojeny užíváním přípravků obsahující právě tuto složku. Proto přinášíme širokou škálu gel laků, které právě HEMA neobsahují. 

Produkty lze vzájemně kombinovat a poskytnou pevný základ jak pro profesionální studia, tak i pro koncept HOME – domácí použití.

WhatsApp Image 2021-11-01 at 15.40.27

 

PROFESIONÁLNÍ ŘADA

ENII nails přináší koncept CERAMIC Minerals & No HEMA. Vybírat můžete z klasické kolekce a obohatit je o sezónní limitované edice - pevný základ pro nail art studia.

HOME ŘADA

Kolekce produktů, které jsou určeny pro domácí použití, jsou vytvářeny tak, aby práce s nimi byla jednoduchá a přinášela velmi dobré výsledky.

KOMBINACE PRODUKTŮ

Produkty lze navzájem kombinovat, aby bylo dosaženo co nejlepšího výsledku.

NEPOŠKOZUJÍCÍ NEHTY

Všechny výrobky jsou navrženy tak, aby při správném používání nezpůsobily poškození nehtů.

MINERÁLY

Minerály jsou velmi odolné materiály. Vyznačují se nejen tvrdostí, ale jsou odolné také proti teplu a UV záření. Minerály skupiny hlinitokřemičitanů jsou složeny z malých destiček, různých velikostí, které jsou vrstvené a během vytvrzování v UV/LED lampě dosáhnou vysoké tvrdosti. A nejen to, díky jejich přirozené perleťové barvě a odleskům mají také jedinečný lesk.

BEZ HEMA

Negativem HEMA je bohužel možnost vyvolat alergickou reakci, proto přinášíme široký sortiment gelových laků bez HEMA.

DIAMANTOVÝ LESK

Brilantní dlouhotrvající lesk, který se dokonce zvyšuje během několika dnů nebo týdnů.

TRVANLIVOST

Tyto nové produkty byly testovány na mnoha stresových faktorech. Jedním z nich byl požadavek na trvanlivost, odolnost a pevnost.

KRÉMOVÁ VISKOZITA

Krémová konzistence pomáhá k nejlepším výsledkům při práci i při nejtěžších technikách nail artu.

BARVY

Vybrali jsme funkční škálu barev, která zahrnuje krásné spektrum základních barev i dynamický výběr, který odráží sezónní trendy vzhledem k módě, líčení i barevné typologii.

"2 STEP"

Gel lac Ceramic má ještě jeden bonus, který určitě stojí za zmínku. Po vytvrzení barvy a setření výpotku, dosáhnete středně vysokého lesku i bez použití Topu. Tím se náš Gel lac Ceramic stává absolutně použitelný pro ženy alergické na HEMA, neboť Top zatím tenhle alergen obsahuje.

KONCEPT CERAMIC a jeho NETOXICITA 22FREE

Nová kolekce CERAMIC je třetím (nejen) gel lakovým konceptem, se kterým ENII NAILS přichází. Vzhledem ke stále se vyvíjející technologii můžeme nabízet nové a moderní praktiky ve zdobení nehtů bez více a více škodlivých složek. Po řadě 20-TOX i koncept CERAMIC neobsahuje 22 nejtoxičtějších látek, které můžou nepříznivě působit na lidský organismus. Některé z těchto toxinů jsou jednak známými karcinogeny, ale také mohou být zodpovědné za nevysvětlitelné bolesti hlavy, očí, alergie, plísně, infekce, poruchy endokrinních systémů, reprodukčního systému, poruchy hormonální rovnováhy, suchost a zabarvenost nehtů, zpomalený růst nehtů, podráždění kůže nebo dýchacího ústrojí a mnoho dalšího. 

Koncept CERAMIC neobsahuje:

1 TOLUENE/TOLUEN

2 FORMALDEHYDE/FORMALDEHYD

3 DIBENZOTHIOPHENE (DBT)/DIBENZOTHIOFEN

4 FORMALDEHYD RESIN/FORMALDEHYDOVÁ PRYSKYŘICE

5 CAMPHOR/KAFR

6 TRIPHENYL PHOSPHATE (TPHP)/TRIFENYL FOSFÁT

7 XYLENE/XYLEN

 8 PARABENS/PARABENY

9 ANIMAL-DERIVED INGREDIENTS/ZVÍŘECÍ SLOŽKY

10 FRAGRANCES/CHEMICAL FRAGRANCES

11 SULFATES/SULFÁTY

12 DIBUTHYLPHTALATE (DBP)/

13 BISMUTH OXYCHLORIDE/OXYCHLORID BISMUTÝ

14 METHYLISOTHIAZOLINON (MIT)

15 HYDROQUIONONMONOMETHYLETHER/ (MEHQ)/HYDROQUIONONMONOMETHYLETHER (MEHQ) 16 PALM OIL DERIVATES/DERIVÁTY PALMOVÉHO OLEJE

17 ETHYL TOSYLAMIDE/ETHYL TOSYLAMID

18 GLUTEN/LEPEČNÝ DERIVÁT

19 LEAD/OLOVO

20 MERCURY/RTUŤ

21 AROMATIC HYDROCARBONS/AROMATICKÉ HYDROCARBONY

22 PETROCHEMICAL SOLVENTS/PETROCHEMICKÉ ROZPOUŠTĚDLA

 

VYHNĚTE SE TOXICKÝM LÁTKÁM S NOVÝMI PROFESIONÁLNÍMI GEL LAKY  CERAMIC

Mezi 3 nejtoxičtější složky v lacích a gel lacích na nehty patří Toluen, Formaldehyd a Dibutyl-ftalát neboli DBT.

Existují studie, které prokazují jejich negativní vliv na kůži, oči, dýchací ústrojí a také reprodukční systém. Je důležité si uvědomit, jak často si nehty lakujeme a jak dlouhou dobu již na své tělo necháváme tyto látky působit.

 1. TOLUENE - Toluen je chemické rozpouštědlo obsažené v dehtu a má silný zápach, podobný ředidlům barev. Ve větších dávkách a dlouhodobé expozici může mít negativní vedlejší vliv na nervový systém, imunitní systém a plíce.
 2. FORMALDEHYDE - Formaldehyd je klíčovou součástí balzamovací tekutiny - tvrdého konzervačního činidla. Když jsme vystaveni této chemické látce, můžeme pociťovat pálivé oči, nepříjemný pocit v krku, může nás postihnout nevysvětlitelný kašel nebo i alergie a astma.
 3. DIBENZOTHIOPHENE (DBT) - Látka, která se do běžných laků na nehty přidává pro vyšší lesk a měla by chránit lak před popraskáním. Může v těle vyvolávat hormonánlní disbalanci i problémy s reprodukcí.
 4. FORMALDEHYD RESIN - Formaldehydová pryskyřice je syntetický polymer používaný ve formovaných výrobcích, spojích a ve funkci lepidla.
 5. CAMPHOR - Kafr je složka s ostrým zápachem, který cítíme v lacích na nehty. Může nám způsobit chronickou suchost, křehkost a změnu barvy nehtů. Kafr je další chemikálie, která je používána v procesu balzamování. Je vysoce hořlavá a toxická i v malých dávkách.
 6. TRIPHENYL PHOSPHATE (TPHP) - Triphenol fosfát (TPHP) se používá v lacích na nehty, aby byl produkt méně hořlavý a zlepšila se přilnavost laku k nehtu. Bylo zjištěno, že nehty jej nejspíše absorbují ve statisticky významných množstvích a je označován jako neurotoxin. Tato látka je známá tím, že narušuje systém dobrého fungování řídícího systému hormonů v lidském těle. Každým dnem máme k dispozici stále více důkazů o tom, že TPHP může mít vliv na regulaci hormonů, metabolismus, reprodukci, ale i na celkový vývoj.
 7. XYLENE - Xylen, další z nejtoxičtějších složek v nehtových produktech má na tělo velmi rychlé účinky, mezi které mohou patřit bolesti hlavy nebo také nevolnost. Xylen je aromatický uhlovodík používaný jako rozpouštědlo v polygrafickém, gumárenském, barevném a kožedělném průmyslu. K toxicitě dochází při nadměrné expozici xylenu vdechováním, požitím a kontaktem s očima nebo kůží. Může rozpustit přírodní ochranné oleje, které máme na kůži, kutiklech i na nehtech.
 8. PARABENS - Parabeny jsou zastřešujícím termínem pro několik typů konzervačních látek nejčastěji používaných v kosmetickém průmyslu . O škodlivosti i toxicitě parabenů se vedou velmi časté diskuze, protože jejich účinky se zřejmě projevují nejsilněji. K nejnebezpečnějším vedlejším účinkům parabenů patří schopnost napodobovat hormon Estrogen, který se v našem těle přirozeně nachází. Estrogen je hormon, který poskytuje informace buňkám v našem těle. Buňky používají tuto informaci ve svém vývoji a chování. Pokud je impuls narušen napodobovačem parabenů, buňka se může vyvíjet nesprávně nebo se chovat nepřirozeně. Dlouhodobé působení této látky může způsobovat narušování normálních tělesných funkcí, vytvářet nerovnováhu a disbalanci.
 9. ANIMAL-DERIVED INGREDIENTS - Živočišné složky nejsou v produktech ENII 20-TOXICITY použity ani jako mikročástice červeného barvivového prachu a samozřejmě tato linie nebyla na zvířatech testována.
 10. FRAGRANCES - Chemické vůně nejsou v produktech linie ENII 20-TOXICITY použity.
 11. SULFATES - Sírany jsou povrchově aktivní látky, které zvyšují čistící a antibakteriální vlastnosti produktů. Mohou zůsobovat podráždění pokožky s chronickým zásahem.
 12. DIBUTHYLPHTALATE (DBP) - DBP je změkčovadlo, velmi častá přísada do lepidel a také rozpouštěč éterických olejů. Existují podezření, že DBP může narušit endokrinní a reprodukční systém člověka stejným způsobem, jako obávaný TPHP. Může také dráždit oční sliznice a horní cesty dýchací. Patří k toxinům reprotoxickým.
 13. BISMUTH OXYCHLORIDE - Oxychlorid bizmutitý je přírodně se vyskytující minerál používaný jako barvivo. Používá se v lacích na nehty zejména kvůli lesku. Toxicita může vznikat ve formě podráždění kůže.
 14. METHYLISOTHIAZOLINON (MIT) - Methylisothiazolinon (MIT) je chemický konzervační prostředek podobný parabenům, který se přidává do kosmetických produktů kvůli zvýšení doby trvanlivosti. Může způsobit podráždění kůže, očí i plic.
 15. HYDROCHIONONMONOMETHYLETHER (MEHQ) - Hydrochinonmonomethylether (MEHQ) zabraňuje vytvrzování akrylových a čistících prostředků v gelové bázi a taktéž může způsobit podráždění kůže.
 16. PALM OIL DERIVATES - ENII 20-TOXICITY neobsahuje deriváty palmového oleje a ani nepodporuje jeho neférové získávání.
 17. ETHYL TOSYLAMIDE - Ethyl tosylamide je změkčovadlo a filmotvorné činidlo používané v lacích na nehty. U této chemikálie se zkoumá podezření na její mikrobiální aktivitu.
 18. GLUTEN - Lepek - ENII 20-TOXICITY neobsahuje žádné mikročástice pšeničného derivátu.
 19. LEAD - ENII 20-TOXICITY neobsahuje mikročástice olova.
 20. MERCURY - ENII 20-TOXICITY neobsahuje sloučeniny rtuti. Rtuť je vysoce toxická a pro svou schopnost ničení či poškozování struktury bílkovin v buňkách. Toxicita je závislá na způsobu, jakým se rtuť do organismu dostává, v případě nehtové kosmetiky difusí zrohovatělou pokožkou nehtu. Dimethylrtuť má vysoce toxické účinky na nervovou soustavu a pro svou schopnost prostupovat placentární a mozkovou tkání je nebezpečná zejména pro těhotné ženy.
 21. AROMATIC HYDROCARBONS - Jsou to chemické sloučeniny. Většinou mají charakteristický zápach a menší hustotu než voda. Jsou vesměs hořlavé, některé jsou jedovaté (při požití nebo vdechnutí). U řady z nich byly prokázány karcinogenní účinky.
 22. PETROCHEMICAL SOLVENTS - Vynikající, i když zdravotně závadné organické rozpouštědlo.

 

MINERÁLY

Nová gel laková řada má unikátní složení, které mimo jiné obsahuje i velmi širokou skupinu horninotvorných minerálů patřících mezi hlinitokřemičitany. A v kosmetickém průmyslu jsou známé pod názvem MICA, neboli slída. Je to naprosto stabilní látka, neměnná v jakémkoliv prostředí, neprostupuje pokožkou, nedráždí ji a nejsou na ni alergie. Používá se především v dekorativní kosmetice, kde produktům dodává lesk a třpyt.

Mají dokonalou bazální štěpnost. Tento typický znak je dán jejich vrstevnatou krystalovou strukturou (projevuje se perleťovým leskem na štěpných plochách). Tenké průhledné či průsvitné lupeny dosahují i značných rozměrů.

Právě díky vlastnostem, které obsažené minerály mají, jsme nazvali novou řadu gel laků CERAMIC.

slída MICA

 

BEZ HEMA

Gel laky všeobecně se skládají z akrylových monomerů a oligomerů, které se spojují, když jsou umístěny pod UV světlem. Tento proces se nazývá vytvrzování. A jedním z nejpoužívanějších monomerů je HEMA neboli 2-Hydroxyethylmethakrylát. Je tomu tak od prvopočátku, kdy gel laky spatřily světlo světa, neboť právě tenhle monomer pomáhá zlepšovat přilnavost a viskozitu gel laků.

Bohužel právě HEMA může způsobit nežádoucí kožní reakce, neboť patří k velkým alergenům. Při styku s pokožkou se alergickým jedincům mohou objevit puchýřky, zarudnutí kůže, svědění, popraskání a odlupování kůže.

Používání HEMA je v kosmetickém průmyslu zakázána ve výrobcích, které přicházejí do styku s pokožkou. Je povolen pouze v nehtové kosmetice a od 1.10.2021 je Evropskou unií vydané nařízení, že produkty s obsahem HEMA musí být řádně označeny a jsou určeny jen pro profesionální použití.

Již nyní se však spekuluje, že HEMA bude v budoucnu zcela zakázána. Proto se světové laboratoře zaměřují na vývoj nehtové kosmetiky bez tohoto problémového monomeru a první krůčky již jsou zde.

stažený soubor_1

 

ENII NAILS jako jedna z prvních značek přináší na trh gel lakovou řadu NO HEMA. Neznamená to však, že se snížila kvalita. Gel laky CERAMIC jsou zcela jiné, avšak jejich vlastnosti jsou nadstandardní. Z našeho nového konceptu je bez HEMA zatím CERAMIC Gel Lac BASE THICK, CERAMIC Gel Lac barevná kolekce a Poly gel v tubě na gelové bázi. Na ostatních produktech naše laboratoře pilně pracují a nyní přinášíme produkty, které s gel laky, bází i Polygelem výborně spolupracují a dají se kombinovat, aby přinesly ty nejlepší možné výsledky.

 

FUNKČNÍ KONCEPT

CERAMIC GEL LAK BASE THICK

CERAMIC GEL LAK COLORS

CERAMIC GUMMY BASE

CERAMIC GUMMY BASE COLLECTION

CERAMIC POLYGEL

DRY TOP

DRY MATT

 

GEL LAC CERAMIC MINERAL & NO HEMA

Profesionální gel lak v krémové viskozitě, s vysokým leskem a vysokou durabilitou v 22FREE netoxicitě, minerály a NO HEMA

durabilita: 21+ dní  viskozita: střední gelové konzistence lesk: vysoký / střední i bez topu pigmentace: středně vysoká  samonivelace: středně silná  pevnost po vyschnutí: silná  doba vytvrzení v UV/LED lampě: 60sec  postup nanášení: štětečkem ve třech tazích a závěrečným fixováním volného okraje nehtu vrstvy: 2 výpotková vrstva: ano odstranění: gelovým removerem soak off/rozpuštění removerem: ano doba odstranění: 12-15 min při narušení svrchní vrstvy broušením nebo pilováním barevnost: barevná kolekce basic a sezónní limitované kolekce nestandartní faktory: slabý nehet, lámavost, suchost, zabarvení, hormonální disbalance… funkční systém: CERAMIC Base Thick/CERAMIC Gummy Base + CERAMIC Gel lac + TOP (Dry Matt/Dry Top)

   gel lac ceramic hollywood

 

GEL LAKOVÝ SYSTÉM krok za krokem:

Dokonalá příprava a pracovní postup je klíčem k trvanlivosti profesionální nehtové péče.

PŘÍPRAVA:

 1. Odstraňte případný nános starého materiálu. Postarejte se důkladně o nehtovou kůžičku, nadnehetní blanku a nehty vyčistěte čističem, aby se nehet zbavil mastnoty a vlhkosti. Buničinový tampón namočte v čističové tekutině a jemně setřete nehtovou ploténku. Ujistěte se, že jste očistili celou plochu, zejména nehtové valy a oblast kutiklu - nehtové kůžičky.
 2. Poté použijte velmi jemný pilník na přírodní nehty k jemnému zdrsnění (zmatnění) nehtu, opět se ujistěte, že jste jemně zdrsnili i oblast nehtových valů a kutiklu.
 3. K odstranění prachu po zdrsňování nehtu použijte nový buničinový tampón namočený v čističi. Vyhněte se doteku povrchu nehtu prstem, aby nebyla přenesena mastnota, kvůli které by posléze materiál nepřilnul.

BÁZE + BARVA + TOP

 1. Začněte s levou rukou a aplikujte jednu vrstvu CERAMIC Base Thick nebo CERAMIC Gummy Base při poškozených nehtech a požadavku na flexibilitu materiálu (pro pokročilé nehtové designérky: vynikající metodou je metoda techniky “vějířovitého vtláčení báze“ do nehtové ploténky, kterou se můžete detailně naučit v našich kurzech nebo videích našich nehtových technoložek.)
 2. Aplikujte 4 prsty najednou a polymerizujte v profesionální UV/LED lampě po dobu 60sec. Plocha po polymerizaci bude mít výpotkovou vrstvu, které se nedotýkejte.
 3. Pokračujte v aplikaci palce a následně polymerizujte 60sec. Dejte pozor na přímou polohu palce při vytvrzování.
 4. Jakmile budete hotovi se všemi prsty, můžete pokračovat v dalším kroku.
 5. Do nesetřeného výpotku začnete nanášet první vrstvu CERAMIC Gel Lac. Polymerizujte 60 sec. Pokračujte i druhou vrstvou, pokud je třeba. Polymerizujte 60 sec. v UV/LED lampě. Výpotek opět nestírejte a nedotýkejte se ho.
 6. Na druhou vrstvu barvy naneste po polymerizaci do výpotku ukončovací gel DRY Top nebo Dry Matt. Nechte vytvrdit 60 sec.
 7. Po vytvrzení ukončovacího gelu máte hotovo. Dry Top ani Dry Matt nemá výpotek.
 8. Pokračujte pravou rukou stejnými kroky.
 9. Nakonec kápneme kapku pečujícího olejíčku a jemnými pohyby vmasírujeme do kůžiček nejen v oblasti nehtového Matrixu, ale i v oblasti nehtových valů.

ODSTRANĚNÍ

Šetrné odstranění za pomocí removeru

 1. Odbruste nebo odpilujte svrchní vrstvu materiálu.
 2. Pak každý nehet zabalte do remover fólií namočených v removeru (Hybrid Remover).
 3. Ujistěte se, že tampónek ve fólii pokryl celý povrch nehtu a kontakt je pevný.
 4. Fólie k nehtům pečlivě přimáčkněte a zvláštní pozornost věnujte nehtovým valům.
 5. Aplikute na všechny nehty a nechte působit minimálně 10-15 min. Doba odstranění může trvat při správném postupu práce i jen 10min, ale záleží na mnoha faktorech: použití přilnavače nebo dehydrátoru, tloušťka jednotlivých vrstev, míra narušení svrchní vrstvy, poškození a suchost nehtu a další.
 6. Na nehtech začneme pociťovat jemné teplo.
 7. Odstraňte fólii a použijte pomerančové dřívko k odstranění materiálu, který se zvedl od nehtu.
 8. Pokud je odstranění obtížné, zabalte znovu nehty do fólie na dalších 5min. Je možné, že nehet neměl dostatečné teplo nebo je tenký a zničený a přilnavost materiálu byla tedy silnější.
 9. Po odstranění materiálu můžete ještě nehet jemně přepilovat bufferem a setřít buničinovým tampónem namočeným v removeru.
 10. Pokud nepostupujeme dále, tedy aplikací dalšího gel lakového systému (před kterým by bylo nutno nehet odmastit čističem), pokračujeme aplikací olejíčku nebo výživného séra na kutikly a nehtové plochy s masáží.

Odstranění za pomocí brusky

Zvolíme vhodný typ frézky a opatrně odbrousíme materiál. Tento způsob odstranění používáme pouze, máme-li s elektrickou bruskou dostatek zkušeností. Hrozí poranění a probroušení přírodního nehtu. Výhoda - rychlost. Nevýhoda - hrozí zničení nehtů.

TIPY

 1. Dokonalou přípravou před gel lakovým systémem je péče systémem ruská manikúra, která nám “zvedne” na 30min kůžičku a my se s barvou dostaneme vizuálně “pod”
 2. Základem úspěchu je také umění opravdu správného lakování. Nehet lakujeme štětečkem v tenké vrstvě ve třech tazích se závěrečným fixováním volného okraje nehtu, oblast u kůžičky můžeme přesně dotáhnout mikro štětcem detailerem.
 3. Pokud si koupíme čistič i domů, tak přeleštěním nehtů zaručíme diamantový lesk trvající týdny.
 4. Před aplikací gel lakového systému je vysoce profesionální případné lámavé, štěpivé, zažloutlé nebo propilované a zničené nehty ošetřit a vyživit. K tomuto účelu nabízíme několik přípravků z naší CARE kolekce. 

BEZPEČNOSTNÍ INFORMACE

 1. Tento produkt není vhodný pro děti. Udržujte mimo dosah dětí.
 2. Vyhněte se kontaktu s pokožkou. Produkt by neměl být aplikován mimo nehet, na okolní kůžičku. Pokud se tak stane, omyjte před vytvrzení vodou a mýdlem. Pokud by došlo k podráždění pokožky, navštivte lékaře. I když neobsahuje HEMA, může vzniknout alergická reakce na jakoukoliv jinou složku.
 3. Vyhněte se kontaktu s očima. Pokud se tak stane, vymyjte několikaminutovým proudem vody a když je oko podrážděno, navštivte lékař
 4. Nepoužívejte tento produkt, pokud se objeví alergická nebo jiná nestandardní reakce.
 5. Profesionálové, použijte při aplikaci vždy dezinfekci a gumové rukavice.
 6. Doporučené skladování: udržujte pevně uzavřeno, v pokojové teplotě, bez přímého slunečního světla, pozor také na přímý kontakt s UV nebo LED zářivkami nejen v lampě, které materiál mohou také mírně vytvrzovat a pak se snižuje jeho funkčnost.

 

GEL LAK BASE THICK – CERAMIC MINERALS & NO HEMA / HARD BASE

Profesionální gel laková báze, se silnou přilnavostí a vysokou durabilitou v 22FREE netoxicitě a NO HEMA. Skvělá přilnavost a zpevnění přírodního nehtu zaručí prodloužení trvanlivosti gel laku. Je zcela Soak Off ( rozpustitelná v removeru), tudíž zaručí i šetrné odstranění a nepoškození přírodního nehtu. 

durabilita: 21+ dní  viskozita: husté gelové konzistence  pigmentace: bezbarvá  samonivelace: silná  pevnost po vyschnutí: silná/hard base  doba vytvrzení v UV/LED lampě: 60sec  postup nanášení: štětečkem – doporučeno vějířkovité vtláčení vrstvy: 1 tenká výpotková vrtsva: ano  odstranění: gelovým removerem soak off/rozpuštění removerem: ano doba odstranění: 10-15min při narušení svrchní vrtsvy broušením nebo pilováním barevnost: průzračně čirá nestandartní faktory: slabý nehet, lámavost, suchost, zabarvení, hormonální disbalance… funkční systém: CERAMIC BASE THICK/HARD BASE + CERAMIC Gel Lac + TOP

Hard base ceramic

 

GEL LAK TOP – DRY TOP

Profesionální gel lakový top v gelové viskozitě, s vysokým leskem a vysokou durabilitou bez výpotku.

 durabilita: 21+ dní  viskozita: střední gelové konzistence lesk: vysoký pigmentace: bezbarvá  samonivelace: silná  pevnost po vyschnutí: silná  doba vytvrzení v UV/LED lampě: 60sec  postup nanášení: štětečkem ve třech tazích a závěrečným fixováním volného okraje nehtu vrstvy: 1 tenká výpotková vrtsva: ne  odstranění: gelovým removerem soak off/rozpuštění removerem: ano doba odstranění: 10-15 min při při narušení svrchní vrtsvy broušením nebo pilováním barevnost: průzračně čirá nestandartní faktory: slabý nehet, lámavost, suchost, zabarvení, hormonální disbalance… funkční systém: CERAMIC BASE THICK/CERAMIC GUMMY BASE + CERAMIC Gel Lac + DRY TOP

16002_dry-top-ceramic-10ml

GEL LAK TOP – DRY MATT

Profesionální gel lakový top v gelové viskozitě, se sametovým matem a vysokou durabilitou bez výpotku.

durabilita: 21+ dní  viskozita: střední gelové konzistence mat: sametový pigmentace: bezbarvá  samonivelace: silná  pevnost po vyschnutí: silná  doba vytvrzení v UV/LED lampě: 60sec  postup nanášení: štětečkem ve třech tazích a závěrečným fixováním volného okraje nehtu vrstvy: 1 tenká výpotková vrtsva: ne  odstranění: gelovým removerem soak off/rozpuštění removerem: ano doba odstranění: 10-15 min při při narušení svrchní vrtsvy broušením nebo pilováním barevnost: kalná nestandartní faktory: slabý nehet, lámavost, suchost, zabarvení, hormonální disbalance…  funkční systém: CERAMIC BASE THICK/CERAMIC GUMMY BASE + CERAMIC Gel Lac + DRY MATT

16005_dry-matt-ceramic-10ml

 

POLYGELCERAMIC MINERALS & NO HEMA

Profesionální polygel na gelové bázi v tubě, se silnou přilnavostí a vysokou durabilitou v 22FREE netoxicitě, minerály a NO HEMA

durabilita: 21+ dní  viskozita: husté gelové konzistence pigmentace: silná samonivelace: střední pevnost po vyschnutí: silná  doba vytvrzení v UV/LED lampě: 60sec  postup nanášení: štětcem/šplachtlí z nové kolekce ENII NAILS výpotková vrtsva: ano  odstranění: gelovým removerem soak off/rozpuštění removerem: ano doba odstranění: 15-20min při narušení svrchní vrtsvy broušením nebo pilováním barevnost: barevná kolekce nestandartní faktory: slabý nehet, lámavost, suchost, zabarvení, hormonální disbalance… funkční systém: CERAMIC BASE THICK/HARD BASE / CERAMIC Gummy Base + CERAMIC Polygel + TOP

PG1

Více se dočtete v samostatném článku ZDE.

GUMMY BASE

Gummy/Rubber base je exluzivní, velice flexibilní podkladový gel, který je vhodný na všechny typy nehtů, dokonce i ty poškozené. Rubber base perfektně přilne k nehtu, vyrovná nerovnosti nehtového lůžka, nehet zpevní a zajistí prodloužení trvanlivosti manikúry.

CERAMIC GUMMY BASE

Společnost ENII NAILS přichází s novinkou CERAMIC Gummy Base. Jedná se o zcela unikátní gel, který má vlastnosti rubberu, tzn., že je flexibilní a elastický, ale po vytvrzení je mnohem tvrdší a odolnější. Díky jeho složkám, které dodávají gelu i tvrdost, můžeme s ním nehet i mírně prodloužit a je skvěle kompatibilní s CERAMIC Gel Laky. Společně tak tvoří dokonalou symbiózu tvrdého a odolného materiálu, který nám na nehtech vydrží několik týdnů.

Ceramic Gummy Base 1. Nude

Více se dočtete v samostatném článku ZDE

POUŽITÍ

CERAMIC Gummy Base lze použít jako podkladový gel pod CERAMIC Gel Lac, ale také samostatně, neboť jej přinášíme v 10-ti nádherných odstínech a je možné nechat ho i v natural looku.

SOAK OFF

A co je dalším bonusem CERAMIC Gummy Base? Na rozdíl od jiných je zcela soak off, nebo-li rozpustný naším Hybrid Removerem.

HEMA

CERAMIC Gummy Base i CERAMC Gummy Base barevná kolekce prozatím obsahují monomer HEMA. Jak jsme se již zmiňovali, produkty bez tohoto alergenu jsou zatím ve vývoji a je jen málo produktů na nehty, které ho neobsahují.  Zatímco u CERAMIC Base Thick, CERAMIC Gel Lac NO HEMA a CERAMIC Polygel můžeme potvrdit, u Gummy Base base věříme v rychlý vývoj a v blízké budoucnosti se budeme moci těšit i na flexibilní gely a stavební gely bez HEMA. 

Co ale můžeme potvrdit je, že CERAMIC Gummy Base a CERAMIC Gummy Base colors mají netoxicitu 22 FREE, tudíž jsou pro organismus neškodné, nehty nepoškozující.

NEHET

 Nehet je rohová nehtová ploténka, která je tvořena zrohovatělými buňkami. Je průhledná, tenká a skládá se ze 3 až 4 různě zrohovatělých (a tvrdých) vrstev, které leží na nehtovém lůžku.

 rychlost růstu: 0,1 mm za den na rukou a na nohou 3x až 4x pomalejší, s věkem se růst zpomaluje, celý nehet naroste za 6-12 měsíců

 tloušťka nehtu: 0,5 mm - 1 mm

 nehtová ploténka: skládá se ze tří vrstev:

 • dorzální nehet – tvrdý keratin,
 • intermediální nehet – měkký keratin,
 • ventrální nehet – hyponychiální keratin.

Nehtová ploténka propouští toxiny do těla, a pokud narušujeme dorzální i intermediální nehet broušením nebo pilováním, tím více. Toxiny nám při dlouhodobém působení mohou prostoupit až do krevního řečiště. Nehtová ploténka vyrůstá z kořene nehtu a posouvá se po nehtovém lůžku (velmi citlivé) až k volnému okraji nehtu. Vlastní nehet vyrůstá zpod zadního nehtového valu – matrixu. V dolní části nehtové ploténky je poloměsíčitá skvrna bělavé barvy, nazývaná lunula – měsíček. Nehet ohraničují postranní valy. Kožní nehtový val (paronychium) přirůstá k nehtu nadnehtovou kůžičkou (v oblasti lunuly se nazývá eponychium, pod volným okrajem nehtu zpředu hyponychium). Spojení nehtu s lůžkem obstarává v kořenové matrix i na klenbě valu nedokonale zrohovatělá vrstva epidermální, která se nazývá "lůžkový nehet".

chemické složení nehtu: nehtová ploténka je tvořena asi 25 vrstvami mrtvých keratinizovaných, oploštělých buněk. Na dorsální (svrchní) ploše ploténky se buňky překrývají a výsledkem je hladký povrch. Chemicky je tvořena vazivovými bílkovinami a keratinem a obsahuje 10–30 % vody, která je důležitá pro elasticitu a ohebnost nehtu, a malé množství tuku (0,1–1 %). Nehtové lůžko, nehtová matrix a tkáň okolo nehtu jsou dobře zásobeny krevními cévami.

nestandartní faktory: zdravý a silný nehet dnes už není vůbec běžnou záležitostí a dá se říci, že se s ním setkáme jen výjimečně, proto je třeba vždy zvažovat “nestandardní faktory”, které mohou ovlivňovat durabilitu (výdrž) a působení profesionální nehtové kosmetiky:

 • slabý nehet se silně zbroušenou nebo jinak narušenou svrchní i střední keratinovou vrstvou
 • menstruace (cyklus mimo jiné také ovlivňuje možství tuku a vody v nehtové ploténce)
 • nemoc, užívání léků
 • těhotenství (zrychluje se růst nehtů a mění také množství tuku a vody)
 • plísně
 • zabarvení
 • zanícenost
 • lámavost v důsledku nedostatečné výživy nebo nemoci
 • nehtové ploténky mohou být velké, úzké, široké, silně či jemně rýhované nebo tenké
 • věk (věkem se zpomaluje růst, snižuje množství vody, tuku i nehtové výživy)
 • podnebí (v chladnějším klimatu jsou nehty silnější a rostou rychleji)
 • pohlaví (u mužů může být až jednou tolik rychlejší růst nehtu)
 • dominantnější ruka (dominantnější ruku může naše silnější polovina těla vyživovat více a růst nehtu může být rychlejší)

 

K silné výživě nehtových plotének, lůžek i nehtových kůžiček velmi doporučujeme náš CARE koncept.

 

 

 

 

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.