💅Letní 20% sleva na vše nezlevněné! Zadejte kód: SUMMER20 Akce platí do 20.6.!

ZIMNÍ PÉČE O NEHTY A RUCE

Každá z nás se trochu rozněžní při pohledu z okna na padající sníh, vánoční světýlka a kouzelnou atmosféru vánočního období. Jaký ale máte pocit, když se podíváte na své ruce? Zatímco se každá z nás v zimním období věnuje hlavně péči o pleť a vlasy, na ruce se často zapomíná. Máme pro vás pár skvělých tipů, díky kterým se nebudete stydět sundávat rukavice!

Přechody z vytopené místnosti do sychravého počasí venku, suchý vzduch v domácnosti nebo přehnaná hygiena mohou mít velký vliv na stav naší pokožky. Zvlášť patrné je to na rukou a nepříznivě to působí i na stav našich nehtů. 

Suchý vzduch a výkyvy teplot

Chraňte ruce před zimou. Studený vzduch a vítr naší pokožce velmi škodí, rukavice by tedy měli být jasnou součástí každého pobytu venku. Suchý vzduch ve vytopených místnostech se dá řešit zvlhčovači nebo alespoň květinami, které přirozeně zvlhčují vzduch.

Hygiena a hydratace

Nemusíme vám opakovat, jak je důležité si pravidelně umývat ruce. Nemilým důsledkem častého mytí a používání dezinfekce je vysoušení rukou, což vede nejen k nepříjemnému pocitu viditelné suché kůže, ale může to vést i k jejímu následnému popraskání. V nabídce máme několik pomocníků. Doporučujeme regenerační balzám MULTIFUNCIONAL ULTRA BALM BETA-CAROTENE, který je ideální k extrémnímu promaštění pokožky. Hodí se rovněž na poprskané paty a lokty. Bude vám skvělým pomocníkem při sportu v extrémních podmínkách jako je chlad, chlorovaná voda nebo agresivní pot. Jelikož na kůži vytvoří přirozený mastný film, nedochází tak k jejímu narušení.

Multifunctional-ULTRA-BALM-30ml-54x54

TIP: Pro extra péči doporučujeme parafínové zábaly rukou, které vyživují a zpevňují nehty, prohřívají svaly, uvolňují ztuhlé klouby, prokrvují pokožku, změkčují ztvrdlou a suchou kůži a zabraňují tvorbě vrásek. Jsou vhodné při revmatismu, bolesti rukou, chorobách pohybového aparátu.

a_1

 

Kůžičku - stříhat, nebo nestříhat?

Vždycky tu budeme mít dva tábory a ani jeden názor není špatný. Nehtovým technoložkám možnost volby přenecháme, pokud se ale jedná o domácí péči, poradili bychom vám nehtovou kůžičku nestříhat. Vyhnete se tak nechtěným záděrům až infekcím a věřte nám, jde to i jinak!

Jistě znáte nejen z hloubkové manikúry tzv. "zatlačovač" nebo "pusher". Je to manikúrní pomůcka, kterou můžete, jak už název prozrazuje, zatlačit nehtovou kůžičku. Aby Vám to šlo lépe, doporučujeme použít odstraňovač kůžičky Cuticle Remover, který po aplikaci kůžičku okolo nehtu změkčí. Současně dezinfikuje a odstraňuje nečistoty. Dalším velkým plus je, že jeho koupí automaticky přispíváte na Nadační Fond Dětské Onkologie.

TIP: Aby jste předešly třepení nehtů doporučujeme nehty pilovat místo stříhání.

 

Silné a zdravé nehty

Toužíte po hloubkově vyživených nehtech bez rýh? Tak tu pro vás máme skvělý tip. Přípravek Argan Oil Infusion 7 in 1, který v sobě skrývá hned sedm výhod. Jedná se o regenerační lak s gelovým efektem. Díky arganovému oleji, vitamínu E a kalciu dostanou nehty tu správnou dávku péče. V zimním období je jeho používání obzvlášť přínosné. Nehet se zpevní, vyživí a je dostatečně hydratován a chráněn. Můžeme jej použít samostatně, kdy slouží jako bezbarvý lak s přirozeným leskem. Při použití jako báze pod barevný lak, dodáváme nehtům potřebnou péči a zároveň prodlužujeme životnost laku. A také jej můžeme použít jako "top" na nalakovaný nehet, čímž opět prodloužíme životnost laku. Více se o Arganu 7 v 1 dočtete ZDE.

ruka argan iol 7v1

TIP na závěr: Představujeme vám absolutní novinku z řady Care Concept, jimiž jsou tři olejíčky na nehtovou kůžičku. Jsou obohacené o květy chrpy, měsíčku lékařského nebo kombinaci těchto dvou květin, které působí regeneračně a především hojivě. Díky krásnému vzhledu lahviček se tak může jednat i o milý dárek pro kolegyni nebo kamarádku pod stromeček!

                                       flowery 1 chrpa  flowery 2 měsíček  flowery 3 mix

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.