💅15% sleva s kódem ceramic15 na všechny Gel lak Ceramic 293 odstínů + Topy! Stavební UV/LED gely a lampy nyní také v akční nabídce!

PILNÍKY A BRUSKY

Pilování a broušení nehtů je bezpochyby jednou z nejdůležitějších částí nehtové modeláže. Ta vždy začíná a končí pilováním. Bez pilníku se neobejde žádná nehtařka, profesionálka ani amatérka. Pilník je nutností pro správný tvar nehtu. A měl by být základním vybavením každé ženy.

Nehtové designérky by mohly vyprávět, kolik se toho napilovaly. Množství odpilovaného materiálu, spousty energie a vynaložené lidské síly. Nejvíce pracného pilování je při modeláži s akrylem, jedná se o nejtvrdší materiál v oblasti nehtové kosmetiky. Nehtová modeláž s UV gelem je již měkčí, ale pilovat se stále musí. Na trh přicházejí novější a novější výrobky, které pilování uméňují a zjednodušují, ale úplně bez pilníku to nepůjde asi nikdy. Je tedy nedílnou součástí nehtové modeláže.

Při častém, celodenním pilování nehtařky velmi pečlivě vybíraly pilníky, které dobře pilují a dlouho vydrží. Skutečně dokonalého tvaru nehtů docílíte jen s kvalitními pilníky. Pryč je doba, kdy jsme měli jen drsný kovový pilník. Dnes je mnoho typů, ze kterých si vybere majitelka křehkých, pevných i gelových nehtů.

Pojďme se tedy podívat co nám současný trh nabízí. Pilníky máme papírové, skleněné, kovové, bloky, leštičky a speciílní pilníky. Mají různé tvary, velikost, hrubost a použití.

 

PAPÍROVÉ PILNÍKY

Nejoblíbenější a nejpoužívanější. Díky velkému výběru tvarů i hrubostí patří právem první příčka právě papírovým pilníkům.

TVARY - rovný, zaoblený (banán), zúžený, půlměsíc, diamant - dual edge (dvojitá hrana)

   1757_pilnik-bily-80x80  1748_pilnik-sedy-banan-180-180 1754_pilnik-sedy-zuzeny-100-180  1751_pilnik-sedy-pulmesic-100-100  1766_pilnik-sedy-dual-edge-80-180

 

HRUBOST - čím menší číslo, tím hrubší, naopak čím vyšší číslo tím je hrubost jemnější. Pilníky se dodávají nejčastěji v hrubostech 80, 100, 150, 180, 240 a 320

HRUBOST 80 - používáme na zbroušení nebo odstranění materiálu gelových či akrylových nehtů, patří mezi nejhrubší

HRUBOST 100 - se používá také na zbroušení staré gelové či akrylové modeláže. A také na zkrácení délky a vytvarování nehtu. Odstraní větší množství materiálu.

HRUBOST 150 - je středně hrubý pilník, který je jemnější než dva předešlé. Je vhodný pro jemnější přebroušení a zkrácení délky nehtů. 

HRUBOST 180 - patří již mezi jemnější, tudíž je vhodný k úpravě přírodních nehtů – k jejich zkrácení. Také se může využít pro zdrsnění povrchu přírodního nehtu, ale zde musíme být opatrní, abychom nehet neprobrousili. 

HRUBOST 240 a 320 - nejjemnější, používají se při úpravě přírodních nehtů 

Enii nails nabízí kvalitní pilníky, vyrobeny z kvalitního japonského papíru se zrnitou texturou, nanášenou ve třech vrstvách. Jsou omyvatelné, dají se tedy dezinfikovat a znovu použít. Mají dlouhou životnost, ale samozřejmě záleží na co a jak moc se používají. Vzhledem k velmi dostupné ceně a kvalitě jsou nejprodávanějším zbožím. Všechny pilníky jsou oboustranné a můžete si vybrat buď v jednotné hrubosti např. 100/100 nebo ve dvojí hrubosti např. 100/180. Nejoblíbenější je naše sada velmi kvalitních pilníku ZEBRA MIX - 100/100, 150/150 a 180/180.

1730_sada-pilniku-zebra-mix

 

SKLENĚNÉ PILNÍKY

 Pilníky z broušeného skla jsou vhodné na přírodní nebo velmi křehké nehty. Nejsou vhodné na akrylové nebo gelové materiály, ale tvary nehtů jimi můžete doladit. Jejich velkou výhodou, že jsou takřka věčné. Netupí se, neopotřebávají se, jsou omyvatelné a dají se dizinfikovat. Jsou velmi šetrné k přírodním nehtům. Pilují efektivně a zároveň jemně. Jedinou nevýhodou je křehkost. Snadno se rozbijí.

1838_skleneny-pilnik-s-drazkou--oboustranne-zdrsneny--tloustka-3mm--delka-135mm

 

KOVOVÉ nebo SAFÍROVÉ PILNÍKY

Kovové nebo tzv. safírové pilníky byly svého času jediným dostupným nástrojem, kterým bylo možné si zapilovat nehty. U kovového pilníku je velmi důležité výběr a kvalita. Seženete i velmi jemné varianty, které mohou vyhovovat pevným nehtům. Nevýhodou je, že se poměrně rychle ztupí.

solingen-120-9-pilnik-na-nehty-safirovy-9cm-9318-1949210-1000x1000-fit

 

BLOKY, LEŠTIČKY A SPECIÁLNÍ PILNÍKY

Variací na pilník jsou i hranaté pěnové bloky s různě hrubými plochami. Nepoužívají se k obrušování a tvarování okraje, ale pro zdokonalení povrchu nehtu. Bloky patří mezi základní výbavu profesionálních manikérek. Právě s nimi totiž lze dokonale začistit a vyhladit všechny nerovnosti.

V sortimentu drogerií, ale především obchodů pro profesionální manikérky najdeme i další speciální pilníky. Může to být třeba minerální pilník, který je vyroben ze speciálního kamene. Slouží k odstranění kůžičky nebo dolaďování drobných nedostatků. Jako lékařský nástroj funguje pilník na zarůstající nehty: jde o velmi tenký, kovový nástroj, kterým se snadno opilují i boky a hrany nehtů.

 1787_blok-zluty-180  1799_blok-oranzovy-100-180-240

 

BRUSKY na nehty

Vývoj nehtové kosmetiky jde ale s dobou a ruční práce je částečně nahrazována stroji. V našem případě jde o velké pomocníky. Profesionální nehtařky si velice odlehčily od fyzické námahy, bolení rukou, paže a krční páteře. Taktéž zkrátí dobu práce, minimálně o polovinu.

Brusek, stejně jako pilníků, je na trhu veliké množství a tak si řekneme na co se při výběru zaměřit a co k čemu slouží.

Bruska není pilník a jedná se už o mnohem větší investici, takže je důležité se pořádně informovat o možnostech, jaké nám trh dává.

Naprosto zásadní význam mají zejména materiál a tvar jednotlivých fréz. Provedení podstatným způsobem ovlivňuje jejich kvalitu a dlouhověkost. Každý tvar potom zodpovídá za jiný úkol tak, aby byla poskytnutá péče skutečně komplexní.

V dnešní době se nabídka materiálů, z nichž jsou frézy provedeny, zásadně rozšířila. V současnosti se můžete setkat hned s šesticí základních materiálů. Nejdůležitější je, zda budete udržovat gelové, akrylové nebo přírodní nehty:

 • Diamant a safír
 • Titan
 • Karbid
 • Papír
 • Silikon
 • Keramika

Diamant a safír

Nejtvrdší a nejefektivnější materiál. Využívá se pro úpravu přírodních nehtů nebo UV gelu.  Diamant je též perfektní pro úpravu nehtových kůžiček a podbroušení nehtů. Měkčí safír pak nachází uplatnění v pedikúře.

Titan

Titan se bezesporu řadí k nejpevnějším kovům vůbec a totéž je možné očekávat i o nástavcích z tohoto materiálu. Vyznačují se nižší cenou a obvykle jsou vhodné pro drobnější úpravy nehtů, případně pro UV gel a akryl.

Karbid

Majitelé salónu krásy se rozhodně neobejdou bez fréz vyrobených z karbidu. Ty jsou zdaleka nejodolnější a velmi tvrdé, díky němuž se nemusíte bát ani jejich sterilizace horkem. Využitelnost těchto fréz je neomezená, stejně jako životnost při správném zacházení. Mohutnost materiálu navíc omezuje jakékoliv případné vibrace.

Papír

Pro broušení starého laku nebo akrylu poslouží nejlépe papírové brusné kotouče. Jedná se o jednorázovou a nenákladnou záležitost. Zpravidla můžete využít tří základních hrubostí – jemné, střední a hrubé.

Silikon

Ve třech hrubostech je možné i silikonové lešticí frézy. Ty jsou určeny zejména pro odstranění kůžičky okolo nehtů, případných zrohovatělých míst. Při správném použití se navíc postarají o dokonalý lesk.

Keramika

Biokompatibilita keramiky dělá keramické frézky vhodnými pro osoby se silnou alergií na kov. Jsou vyrobené z vysoce kvalitních materiálů, což zaručuje jejich dlouhou životnost a odolnost vůči opotřebování. Keramické frézky při chodu nezpůsobují vibrace a nepříjemné pocity tepla. Velmi lehce se čistí a odolávají dezinfekčním prostředkům.

 

 TVAR

Podobně jako materál je důležitý i tvar jednotlivých fréz. V podstatě se jedná o 3 základní, přičemž každý z nich je použitelný na jiný druh činnosti.

 • Kuželovitý nástavec – pro odstranění starých UV gelu a akrylu, pro podbrušování nehtu
 • Válcovitý nástavec – pro rychlé odstranění UV gelu a akrylu, vhodný pro citlivější jedince

 

HRUBOST

Neméně důležitá je i hrubost fréz. Stejně jako u pilníků. Hrubé nástavce jsou vhodné pro odstranění staré vrstvy gelu nebo akrylu, zatímco středně hrubé výrobky pro detailnější úpravy. Nejjemnější přístroje pak využijete pro odstranění nehtové kůžičky a ošetření nejcitlivějších míst.

NAPÁJENÍ

Další rozhodný faktor u výběru brusky je napájení. Brusky na baterie nemají zdaleka takový výkon jako brusky na elektriku. Na takové to domácí obrousení stačí bruska na baterie, ale profesionálky musí určitě volit elektrickou.

CENA

A poslední rozhodný faktor hraje určitě cena. Na trhu je obrovská škála brusek od 200,- po 20.000,- . S narůstající cenou samozřejmě stoupá i kvalita přístroje. Při výběru by jsme se měli zaměřit na to co vlastně hledáme. Na domácí použití budeme mít zcela jistě nižší nároky než na profesionální. U brusek ve střední cenové relaci je rukojeť dostatečně odizolovaná a zcela pohlcuje vibrace, můžeme si dokoupit nožní pedál, máme možnost použít velkou škálu fréz a otáčky jsou kolem 20.000/min.

Při koupi by jsme se měli dostatečně informovat o dostupnosti a ceně náhradních dílů.

 

FRÉZKY

Používají se k obroušení gelový, akrylových i přírodních nehtů. Využití mají v manikúře i pedikúře. Jsou vhodné pro domácí i profesionální použití. Jak jsme si již říkali, frézky mají různý tvar i hrubost.

Označení hrubosti se rozlišuje barevným proužkem.

 • černý proužek - super hrubá
 • zelený proužek - hrubá
 • modrý proužek - středně hrubá
 • fialový proužek - jemně hrubá
 • červený proužek - jemná
 • žlutý proužek - super jemná

Podle tvaru frézky rozlišujeme její použití. Kuželovitý nebo válcovitý tvar slouží k obroušení materiálu gelové nebo akrylové vrstvy. Podlouhlý nebo frézka ve tvaru kapičky či kuličky slouží k obroušení nehtové kůžičky. Špičaty tvar slouží k odstranění přírodního nehtu ze spodu.

 

Karbidová frézka, středně hrubá, kuželovitý tvar - na odstranění samotného materiálu akrylu, gelu nebo polygelu

4001_karbidova-freza-na-prirodni-a-umele-nehty 

 

Karbidová frézka, jemná, kuželovitý tvar - na začištění odstraněného materiálu

3962_karbidova-freza-na-prirodni-a-umele-nehty

 

Karbidová frézka, super jemná, podlouhlý tvar - na jemné obroušení povrchu celého nehtu

3989_karbidova-freza-na-prirodni-a-umele-nehty

 

Karbidová fréza ve tvaru kapičky nebo kuličky  - slouží k odstranění kůžičky v okolí nehtu

4010_karbidova-freza-na-prirodni-a-umele-nehty

 

Karbidová frézka na odstranění přírodního nehtu, ze spodu nehtu

4046_karbidova-freza-na-prirodni-a-umele-nehty

 

Karbidová frézka k leštění přírodního nehtu

3953_karbidova-freza-na-prirodni-a-umele-nehty

 

Nosič brusných válečků + brusné válečky (na jedno použití, různá hrubost) 

6820-1_nosic-brusnych-valecku  6004_4025-brusne-valecky-80-80-10-ks

 

Karbidové frézky válcového tvaru - válcovitý tvar se používá k rychlejšímu odstanění materiálu, je vhodný pro citlivé jedince.

4034_karbidova-freza-na-prirodni-a-umele-nehty  6361_ei-19-198452

 

Keramická bruska, kuželovitého tvaru, středně hrubá - Univerzální použití, vhodná na různé procedury při odstraňování gelové či akrylové vrstvy. Díky svému unikátnímu keramickému tvaru umožňuje jemné a přesné broušení bez velké námahy.

3923-1_keramicka-freza-cross-cut---stredni

 

 

Naše ENII nabízí několik typů brusek, kde se kvalita snoubí s rozumnou cenou.

2303_bruska-jd-400   2306_bruska-jd-500   2309_bruska-marathon-5000

 

Bruska je určitě veliký pomocník, zkrátí dobu práce a vy tím můžete uspokojit více zákaznic.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.