💅Letní 20% sleva na vše nezlevněné! Zadejte kód: SUMMER20 Akce platí do 20.6.!

18 FREE

18-TOXICITY(FREE)

VYSOCE PROFESIONÁLNÍ ŘADA
Enii přináší nový koncept řady profesionální nehtové kosmetiky, kde snoubí špičkovou kvalitu a 18- toxicitu, kde materiál neobsahujenejtoxičtější komponenty, linie je v 18FREE (+9) netoxicitě

EXTRÉMNĚ DLOUHÁ VÝDRŽ
Nové produkty byly testovány na základě mnoha zátěžových faktorů.Jedním z nich byl požadavek na dlouhou trvanlivost, odolnost a tvrdost.

DIAMANTOVÝ LESK+
Při 18-toxicitě dokážeme přinést famózní lesk, který během dnů nebo týdnů nejen vydrží, ale dokonce graduje.

KRÉMOVÁ VISKOZITA
Krémová konzistence, se kterou se pracuje vynikajícím způsobem a která dovoluje pracovat i podle nejtěžších technik nehtového designu.

VYJÍMEČNÁ PIGMENTACE
Silné barevné odstíny v nekompromisní stálosti.

5 000+ BAREV
Budeme spolu s vámi vybírat z obrovské škály barev, která zahrnuje nejen krásné palety základních barev, ale také dynamický výběr, který odráží sezónní trendy.

VEGAN
Naše produkty ani jejich barviva neobsahují žádné zvířecí složky a ani na nich nebyly testovány.

PÉČE O NEHTY
Nehty nežloutnou, neslábnou, nevysušují se, sílí a zrychluje se jejich růst, nejsou zatěžovány a není jim odebírána jejich přirozená výživa bílkovinami, vápníkem a oleji.

NATURAL CONCEPT


K 18-TOXICITY konceptu budou navázány další netoxické a přírodní produkty, recyklovaný papír a program recyklovatelnosti a opakovatelnosti obalů.

ENII NAILS přináší nový koncept řady profesionální nehtové kosmetiky, kde snoubí špičkovou kvalitu a 18FREE (+9) netoxicitu, kde materiál neobsahujenejtoxičtější komponenty jako jsou Parabeny, Formaldehyd, Toluen, DBT, DBP, Xylen, Kafr, Sulfáty, Trifenylfosfáty, zvířecí deriváty, parfemace, Oxychlorid bizmutitý, Ethyl-tosylamid, Methylisothiazolinone (MIT), Hydrochiononon Monomethyl Ether (MEHQ) a další.

Některé z těchto toxinů jsou jednak známými karcinogeny, ale také mohou být zodpovědné za nevysvětlitelné bolesti hlavy, očí, alergie, plísně, infekce, poruch endokrinních systémů, reprodukčního systému, poruchy hormonální rovnováhy, suchost a zabarvenost nehtů, zpomalený růst nehtů, podráždění kůže nebo dýchacího ústrojí a mnoho dalšího.

Nové produkty byly testovány na základě mnoha zátěžových faktorů. Jedním z nich byl požadavek na dlouhou trvanlivost, odolnost, tvrdost a lesk. Produkty ani jejich barviva neobsahují žádné zvířecí složky a ani na nich nebyly testovány, jsou tedy VEGAN. 

Řada nese kompaktní na sebe navazující systémy jako LUX GEL LAC, LUX GEL BASE, LUX GEL TOP, LUX ONE STEP nebo vynikající profesionální lak na gelové bázi LUX LAC i s LUX LAC TOPem a další novinky jako LUX GEL Remover 5-18min, LUX Pedi Gel, LUX Builder Gel a LUX Color Gel, které brzy představíme.


Netoxická linie v profesionální kvalitě, umožňuje velmi efektivní práci se všemi produkty, přináší basic linie, ale i sezónní limitované kolekce dle módních trendů.
Budete se moci také zapojit do našeho partnerského programu 18-TOXICITY by ENII NAILS Partner, kdy se můžete s ENII NAILS velmi jednoduše stát podnikatelkou, kdy Vám poskytneme odborné vzdělání i na on-line bázích, marketingovou odbornou podporu, se kterou si velmi jednoduše můžete vést sociální sítě a reklamu. Věříme v budoucnost naturálního konceptu a chceme na něj navazovat další produkty a představit Vám s velkým potěšením projekt nehtařské profesionální budoucnosti.

 

18-TOXICITY LINIE - NEOBSAHUJE TYTO TOXICKÉ LÁTKY:

 1. TOLUEN
 2. FORMALDEHYD
 3. DIBENZOTHIOPHENE (DBT)
 4. FORMALDEHYD RESIN
 5. CAMPHOR
 6. TRIPHENYL PHOSPHATE (TPHP)
 7. XYLENE
 8. PARABENS
 9. ANIMAL-DERIVED INGREDIENTS
 10. FRAGRANCES+
 11. SULFATES
 12. DIBUTHYLPHTALATE (DBP)
 13. BISMUTH OXYCHLORIDE
 14. METHYLISOTHIAZOLINON (MIT)
 15. HYDROCHIONONMONOMETHYLETHER (MEHQ)
 16. ETHYL TOSYLAMIDE
 17. GLUTEN
 18. PALM OIL

 

VYHNĚTE SE TOXICKÝM LÁTKÁM S NOVOU PROFESIONÁLNÍ ŘADOU V KONCEPTU ENII

18- TOXICITY LUX NEHTOVÉ PÉČE


Zbožňujeme krásně upravené nehty, vlasy i make-up, ale zároveň chceme žít zdravým životním stylem a hledáme cesty, jak minimalizovat množství toxinů a škodlivých látek ve všem, s čím náš organismus přichází do kontaktu a co na něj působí.V kosmetickém světě se objevují označení 3FREE, 5FREE, 7FREE a také 18FREE. Tato označení ukazují na úroveň netoxicity v produktech, ukazují, kolik toxických složek v produktu není obsaženo.

Většina standartních výrobků v nehtové kosmetice obsahuje více, než 18 velmi toxických složek, které při každodenním používání absorbuje naše pleť, vlasy i nehty (jde o zrohovatělou kůži s prostupnými póry). Mezi 3 nejtoxičtější složky v lacích a gel lacích na nehty patří Toluen, Formaldehyd a Dibutyl-ftalát neboli DBT.

Existují studie, které prokazují jejich negativní vliv na kůži, oči, dýchací ústrojí a také reprodukční systém. Je důležité si uvědomit, jak často si nehty lakujeme a jak dlouhou dobu již na své tělo necháváme tyto látky působit.

1 TOLUEN

Toluen je chemické rozpouštědlo obsažené v dehtu a má silný zápach,podobný ředidlům barev. Ve větších dávkách a dlouhodobé expozici může mít negativní vedlejší vliv na nervový systém, imunitní systém a plíce.

2 FORMALDEHYD

Formaldehyd je klíčovou součástí balzamovací tekutiny - tvrdého konzervačního činidla. Když jsme vystaveni této chemické látce, můžeme pociťovat pálivé oči, nepříjemný pocit v krku, může nás postihnout nevysvětlitelný kašel nebo i alergie a astma.

3 DIBENZOTHIOPHENE (DBT)

Látka, která se do běžných laků na nehty přidává pro vyšší lesk a měla by chránit lak před popraskáním. Může v těle vyvolávat hormonánlní disbalanci i problémy s reprodukcí.

4 FORMALDEHYD RESIN

Formaldehydová pryskyřice je syntetický polymer používaný ve formovaných výrobcích, spojích a ve funkci lepidla.

5 CAMPHOR

Kafr je složka s ostrým zápachem, který v cítíme v lacích na nehty. Může nám způsobit chronickou suchost, křehkost a změnu barvy nehtů.Kafr je další chemikálie, která je používána v procesu balzamování. Je vysoce hořlavá a toxická i v malých dávkách.

6 TRIPHENYL PHOSPHATE (TPHP)

Triphenol fosfát (TPHP) se používá v lacích na nehty, aby byl produkt méně hořlavý a zlepšila se přilnavost laku k nehtu. Bylo zjištěno, že nehty jej nejspíše absorbují ve statisticky významných množstvích a je označován jako neurotoxin.Tato látka je známá tím, že narušuje systém dobrého fungování řídícího systému hormonů v lidském těle. Každým dnem máme k dispozici stále více důkazů o tom, že TPHP může mít vliv na regulaci hormonů, metabolismus, reprodukci, ale i na celkový vývoj.

7 XYLENE

Xylen, další z nejtoxičtějších složek v nehtových produktech má na tělo velmi rychlé účinky, mezi které mohou patřit bolesti hlavy nebo také nevolnost.Xylen je aromatický uhlovodík používaný jako rozpouštědlo v polygrafickém, gumárenském, barevném a kožedělném průmyslu. K toxicitě dochází při nadměrné expozici xylenu vdechováním, požitím a kontaktem s očima nebo kůží. Může rozpustit přírodní ochranné oleje, které máme na kůži, kutiklech i na nehtech.

8 PARABENS

Parabeny jsou zastřešujícím termínem pro několik typů konzervačních látek nejčastěji používaných v kosmetickém průmyslu . O škodlivosti i toxicitě parabenů se vedou velmi časté diskuze, protože jejich účinky se zřejmě projevují nejsilněji. K nejnebezpečnějším vedlejším účinkům parabenů patří schopnost napodobovat hormon Estrogen, který se v našem těle přirozeně nachází. Estrogen je hormon, který poskytuje informace buňkám v našem těle. Buňky používají tuto informaci ve svém vývoji a chování. Pokud je impuls narušen napodobovačem parabenů, buňka se může vyvíjet nesprávně nebo se chovat nepřirozeně. Dlouhodobé působení této látky může způsobovat narušování normálních tělesných funkcí, vytvářet nerovnováhu a disbalanci.

9 ANIMAL-DERIVED INGREDIENTS

Živočišné složky nejsou v produktech ENII 18-TOXICITY použity ani jako mikročástice červeného barvivového prachu a samozřejmě tato linie nebyla na zvířatech testována.

10 FRAGRANCES

Chemické vůně nejsou v produktech linie ENII 18-TOXICITY použity.

+

11 SULFATES

Sírany jsou povrchově aktivní látky, které zvyšují čistící a antibakteriální vlastnosti produktů. Mohou zůsobovat podráždění pokožky s chronickým zásahem.

12 DIBUTHYLPHTALATE (DBP)

DBP je změkčovadlo, velmi častá přísada do lepidel a také rozpouštěč éterických olejů. Existují podezření, že DBP může narušit endokrinní a reprodukční systém člověka stejným způsobem, jako obávaný TPHP. Může také dráždit oční sliznice a horní cesty dýchací. Patří k toxinům reprotoxickým. 

13 BISMUTH OXYCHLORIDE

Oxychlorid bizmutitý je přírodně se vyskytující minerál používaný jako barvivo. Používá se v lacích na nehty zejména kvůli lesku. Toxicita může vznikat ve formě podráždění kůže.

14 METHYLISOTHIAZOLINON (MIT)

Methylisothiazolinon (MIT) je chemický konzervační prostředek podobný parabenům, který se přidává do kosmetických produktů kvůli zvýšení doby trvanlivosti. Může způsobit podráždění kůže, očí i plic.

15 HYDROCHIONONMONOMETHYLETHER (MEHQ)

Hydrochinonmonomethylether (MEHQ) zabraňuje vytvrzování akrylových a čistících prostředků v gelové bázi a taktéž může způsobit podráždění kůže.

16 ETHYL TOSYLAMIDE

Ethyl tosylamide je změkčovadlo a filmotvorné činidlo používané v lacích na nehty. U této chemikálie se zkoumá podezření na její mikrobiální aktivitu.

17 GLUTEN

Lepek - ENII 18-TOXICITY neobsahuje žádné mikročástice přeničného derivátu.

18 PALM OIL 

ENII 18-TOXICITY neobsahuje deriváty palmového oleje.10- TOXICITY PROFESIONÁLNÍ LINIE ENII LUX

 

18 FREE LAK NA NEHTY - LUX LAC

LUX LAC

Profesionální gelový lak se schnutím bez vytvrzení UV/LED lampou s vysokým leskem, vysokou durabilitou a keratinovou výživou v 18FREE (+9) netoxicitě.
durabilita: 10+ dní
viskozita: střední gelové konzistence
lesk: vysoký
pigmentace: vysoká
samonivelace: silná
výživné složky: keratin
pevnost po vyschnutí: silná
doba schnutí: 10min na vzduchu
postup nanášení: štětečkem ve třech tazích a závěrečným fixováním volného okraje nehtu
vrstvy: 2 tenké odstranění: lakovým removerem
doba odstranění: ihned
INCI: Butyl Acetate, Ethyl Acetate, Nitrocelulose, Isoprophylalcohol, Keratin + variabilita kosmetických kolorantů
barevnost: barevná kolekce basic a sezónní limitované kolekce podle módních trendů
nestandartní faktory: slabý nehet, lámavost, suchost, zabarvení, hormonální disbalance… 
funkční systém: lux lac + lux lac top

LUX LAC TOP  

Profesionální top pro gelový lak LUX LAC se schnutím bez UV/LED lampy s vysokým leskem, vysokou durabilitou a keratinovou výživou v 18FREE  (+9) netoxicitě.
durabilita: 10+ dní
viskozita: střední gelové konzistence
lesk: vysoký
pigmentace: vysoká
samonivelace: silná
pevnost po vyschnutí: silná
doba schnutí: 10min na vzduchu
postup nanášení: štětečkem ve třech tazích a závěrečným fixováním volného okraje nehtu
vrstvy: 1 tenká
odstranění: lakovým removerem
doba odstranění: ihned
INCI: Butyl Acetate, Ethyl Acetate, Nitrocelulose, Isoprophylalcohol, Keratin
barevnost: průzračně čirá
nestandartní faktory: slabý nehet, lámavost, suchost, zabarvení, hormonální disbalance…
funkční systém: lux lac + lux lac top

LUX GEL LAC

Lux_Gel_Lac_1_CreamLux_Gel_Lac_2_Queens_nudeLux_Gel_Lac_3_Daily_Make-UpLux_Gel_Lac_4_Mauve_ModeLux_Gel_Lac_5_First_Date

Profesionální gel lak v krémové viskozitě, s vysokým leskem a vysokou durabilitou v 18FREE (+9) netoxicitě.
durabilita: 21+ dní
viskozita: střední gelové konzistence
lesk: vysoký
pigmentace: vysoká
samonivelace: silná
pevnost po vyschnutí: silná
doba vytvrzení v UV/LED lampě: 60sec
postup nanášení: štětečkem ve třech tazích a závěrečným fixováním volného okraje nehtu vrstvy: 1-2 tenké výpotková vrstva: ano odstranění: gelovým removerem doba odstranění: 5-10min při narušení svrchní vrstvy broušením nebo pilováním 
INCI: Di-Hema Trimethylhexyl Dicarbamate, Hema, Ethyl Trimethylbenzoyl Phenylphosphinate, Silica, BHT, Titanum Dioxid + variabilita kosmetických kolorantů barevnost: barevná kolekce basic a sezónní limitované kolekce podle módních trendů
nestandartní faktory: slabý nehet, lámavost, suchost, zabarvení, hormonální disbalance…funkční systém: lux gel base + lux gel lac + lux gel 

LUX GEL BASE

Lux_Gel_base

durabilita: 21+ dní
viskozita: střední gelové konzistence
lesk: vysoký
pigmentace: bezbarvá
samonivelace: silná
pevnost po vyschnutí: silná
doba vytvrzení v UV/LED lampě: 60sec
postup nanášení: štětečkem ve třech tazích a závěrečným fixováním volného okraje nehtu
vrstvy: 1 tenká
výpotková vrstva: ano
odstranění: gelovým removerem
doba odstranění: 5-10min při narušení svrchní vrtsvy broušením nebo pilováním  INCI: Di-Hema Trimethylhexyl Dicarbamate, Isobornyl Methacrylate, Hema, Ethyl Trimethylbenzoyl Phenylphosphinate, BHT
barevnost: průzračně čirá n
estandartní faktory: slabý nehet, lámavost, suchost, zabarvení, hormonální disbalance…
funkční systém: lux gel base + lux gel lac + lux gel 

 LUX GEL TOP

Lux_Gel_TOP

Profesionální gel lakový top v krémové viskozitě, s vysokým leskem a vysokou durabilitou v 18FREE (+9) netoxicitě.
durabilita: 21+ dní
viskozita: střední gelové
konzistence lesk: vysoký
pigmentace: vysoká
samonivelace: silná
pevnost po vyschnutí: silná
doba vytvrzení v UV/LED lampě: 60sec
postup nanášení: štětečkem ve třech tazích a závěrečným fixováním volného okraje nehtu
vrstvy: 1 tenká výpotková vrtsva: ano
odstranění: gelovým removerem
doba odstranění: 5-10min při při narušení svrchní vrtsvy broušením nebo pilováním
INCI:Di-Hema Trimethylhexyl Dicarbamate, Hema, Sucrose Benzoate, Hydroxycyclohexyl Phenyl Ketone, Trimethylbenzoyl Diphenylphosphine Oxide
barevnost: průzračně čirá nestandartní faktory: slabý nehet, lámavost, suchost, zabarvení, hormonální disbalance…
funkční systém: lux gel base + lux gel lac + lux gel 

LUX ONE STEP     !Velmi brzy!

Profesionální one step (jednokrorový gel lak) v krémové viskozitě, s vysokým leskem a vysokou durabilitou v 18FREE (+9) netoxicitě.durabilita: 14+ dní viskozita: střední gelové konzistence lesk: vysoký pigmentace: vysoká samonivelace: silná pevnost po vyschnutí: silná doba vytvrzení v UV/LED lampě: 60sec postup nanášení: štětečkem ve třech tazích a závěrečným fixováním volného okraje nehtu vrstvy: 1 tenká výpotková vrstva: ne odstranění: gelovým removerem doba odstranění: 5-10min při při narušení svrchní vrtsvy broušením nebo pilováním INCI: barevnost: barevná kolekce basic a sezónní limitované kolekce podle módních trendů nestandartní faktory: slabý nehet, lámavost, suchost, zabarvení, hormonální disbalance…funkční systém: lux one step ve 2 vrstvách
LUX PEDI GEL velmi brzy
LUX GEL REMOVER 5-10min velmi brzy
LUX BUILDER GEL velmi brzy
LUX COLOR GEL velmi brzy LUX GEL LAC KOLEKCE BASIC

LUX GEL LAC KOLEKCE DARK CHEDDAR

Lux_Gel_Lac_20_TiffanyLux_Gel_Lac_21_Royal_AmberLux_Gel_Lac_22_Autumn_Leaves

 NEHET 

Nehet je rohová nehtová ploténka, která je tvořena zrohovatělými buňkami. Je průhledná, tenká a skládá se ze 3 až 4 různě zrohovatělých (a tvrdých) vrstev, které leží na nehtovém lůžku.
rychlost růstu: 0,1 mm za den na rukou a na nohou 3x až 4x pomalejší, s věkem se růst zpomaluje, celý nehet naroste za 6-12 měsíců
tloušťka nehtu: 0,5 mm - 1 mm
nehtová ploténka: skládá se ze tří vrstev: dorzální nehet – tvrdý keratin, intermediální nehet – měkký keratin, ventrální nehet – hyponychiální keratin. Nehtová ploténka propouští toxiny do těla a pokud narušujeme dorzální i intermediální nehet broušením nebo pilováním, tím více. Toxiny nám při dlouhodobém působení mohou prostoupit až do krevního řečiště. Nehtová ploténka vyrůstá z kořene nehtu a posouvá se po nehtovém lůžku (velmi citlivé) až k volnému okraji nehtu. Vlastní nehet vyrůstá zpod zadního nehtového valu – matrixu. V dolní části nehtové ploténky je poloměsíčitá skvrna bělavé barvy, nazývaná lunula – měsíček. Nehet ohraničují postranní valy. Kožní nehtový val (paronychium) přirůstá k nehtu nadnehtovou kůžičku (v oblasti lunuly se nazývá eponychium, pod volným okrajem nehtu zpředu hyponychium). Spojení nehtu s lůžkem obstarává v kořenové matrix i na klenbě valu nedokonale zrohovatělá vrstva epidermální, která se nazývá "lůžkový nehet".

Chemické složení nehtu: 

Nehtová ploténka je tvořena asi 25 vrstvami mrtvých keratinizovaných, oploštělých buněk. Na dorsální (svrchní) ploše ploténky se buňky překrývají a výsledkem je hladký povrch. Chemicky je tvořena vazivovými bílkovinami a keratinem a obsahuje 10–30 % vody, která je důležitá pro elasticitu a ohebnost nehtu, a malé množství tuku (0,1–1 %). Nehtové lůžko, nehtová matrix a tkáň okolo nehtu jsou dobře zásobeny krevními cévami.

Nestandartní faktory:

zdravý a silný nehet dnes už není vůbec běžnou záležitostí a dá se říci, že se s ním setkáme jen vyjímečně, proto je třeba vždy zvažovat “nestandartní faktory”, které mohou ovliňovat durabilitu (výdrž) a působení profesionální nehtové kosmetiky:

 • slabý nehet se silně zbroušenou nebo jinak narušenou svrchní i střední keratinovou vrstvou
 • menstruace (cyklus mimo jiné také ovlivňuje možství tuku a vody v nehtové ploténce)
 • nemoc, užívání léků
 • těhotenství (zrychluje se růst nehtů a mění také množství tuku a vody)
 • plísně
 • zabarvení
 • zanícenost
 • lámavost v důsledku nedostatečné výživy nebo nemoci
 • nehtové ploténky mohou být velké, úzké, široké, silně či jemně rýhované nebo tenké
 • věk (věkem se zpomaluje růst, snižuje množství vody, tuku i nehtové výživy)
 • podnebí (v chladnějším klimatu jsou nehty silnější a rostou rychleji)
 • pohlaví (u mužů může být až jednou tolik rychlejší růst nehtu)
 • dominantnější ruka (dominantnější ruku může naše silnější polovina těla vyživovat více a růst nehtu může být rychlejší)

K silné výživě nehtových plotének, lůžek i nehtových kůžiček velmi doporučujeme naši 100% Aromaterapeutickou linii ENII NATURAL a její RITUAL - 7kroková péče o ruce a nehty, zejména hluboce vyživující Sérum na nehtové ploténky a  kutikly, kdy vmasírováváme při RITUÁLU sérum z esenciálních olejů jednak v salonu a klientka si pak toto sérum vmasírovává do nehtů a kutiklů po dobu 2 měsíců i v domácí péči.

KRÁSA + NETOXICITA + VYSOKÁ PROFESIONÁLNÍ KVALITA = ENII 18-TOXICITY 

TOLUENE | FORMALDEHYDE | DIBENZOTHIOPHENE (DBT) | FORMALDEHYDE RESIN | CAMPHOR | TRIPHENYL PHOSPHATE (TPHP) | XYLENE | PARABENS | ANIMAL-DERIVED INGREDIENTS | FRAGRANCES 18 FREE

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.