Problematika a časté chyby při modelaci nehtů gelem

Stejně jako je rozdílná kvalita přírodních nehtů, je také rozdílná práce i manipulace člověkem s nimi. Roli hrají různé faktory, jako třeba celkový zdravotní stav, hormonální změny, stres nebo třeba výživa. Vzniká tak velké množství variant, proč nám umělé nehty nechtějí vydržet po dobu, kterou nám manikérky často slibují.

nehtova-modelaz

Abychom se dostali k samotné modelaci, musíme nejdříve provést ošetření samotného nehtu, očištění valů, desinfekci, popřípadě použít preventivně antimikotikum. Dále upravit tvar, následně pak musí být nehet vymodelován tak, aby odolal mechanickému zatížení a vydržel tak zákaznici po určitou dobu neporušený. Doba mezi doplněním se pohybuje v průměru kolem tří týdnů. Pro dosažení kvalitní statiky je potřeba správně rozložit modelovací materiál po celém nehtu a vytvořit C-oblouk. Čím delší a zatěžovanější nehet bude, tím větší je potřeba C-křivku vymodelovat.

nehtová modeláž

Z estetického hlediska by na nehtu neměly být žádné vyvýšeniny nebo prohlubně, popřípadě barevné rozdíly. Důležité je, aby nedocházelo k oddělování materiálu od nehtové ploténky. Tak zvané odchlipy mohou být způsobeny nedostatečným ošetřením nehtu před modeláží. Například nedostatečné odstranění nehtové blanky, špatným odstraněním zbytků prachu nebo třeba mastnou ploténkou.

Častá chyba při samotné modeláži bývá hned na začátku a to nanesením zbytečně velké vrstvy báze. Ta nám zateče do valů a udělá se bublina. To pak může způsobovat nadzvedávání materiálu od vlastního nehtu.

Jak jsem zmínila hned na začátku - to, že nehtová modeláž nedrží tak, jak bychom si přáli, může být způsobeno z mnoha příčin. Proto je potřeba vyhledat odborníka na nehtovou modeláž, který se Vám o Vaše nehty profesionálně postará, popřípadě doporučí, jak o ně pečovat.

 

Autor: Andrea Budínová

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.