PROFESIONÁLNÍ STAVEBNÍ GEL S VÝŽIVOU A BEZ TOXICITY

ENII NAILS před nedávnem přineslo na trh zcela unikátní stavební gel nové generace. Řeknete si, že takových gelů je na trhu spoustu. Ano je, ale Sculpter gel, je přece jen, něčím zcela výjimečný a u nás doposud nepřekonán. Pojďme si tedy říct, v čem je Sculpter tak jiný.

Sculpter gel

Co je Sculpter gel a v čem je jiný?

Sculpter (v doslovném překladu "sochař") je profesionální stavební gel. Má gumovou viskozitu a funkci báze a builderu s prodloužením. Můžete s ním tedy zpevnit přírodní nehty nebo uměle prodloužit. Je to inovativní a vysoce funkční materiál budoucnosti nehtového designu pro perfektní a přirozené prodloužení nehtu s výživou a ve 20FREE netoxicitě. Po aplikaci má neuvěřitelně lehký a přirozený pocit na nehtech. Můžeme o něm mluvit jako o jednofázovém gelu, nebosi tvoří bázi i stavbu a po vytvrzení 90 sekund v UV/LED lampě 48W a vyšší a po setření výpotku má střední lesk. Pro dosažení vysokého lesku je potřeba aplikovat TOP. 

Sculpter gel je zcela výjimečný tím, že obsahuje unikátní výživu, neobsahuje 20 nejtoxičtějších složek a tím navazuje na naši 20-tox Lux gel lakovou linii. Nabízíme tak celý koncept k vytvoření dlouhých a přirozeně vypadajících nehtů s gel lakovou kolekcí bez jakéhokoliv zatížení organismu. Naopak, po pravidelném používání rostou nehty silnější a zdravější.

Sculpter má hustší gumovou konzistenci a samonivelační schopnosti. Velice dobře se s ním pracuje. Při troše zručnosti je to rychlá, čistá práce bez potřeby pilování. Po vytvrzení se jedná o tvrdý materiál, ovšem s neuvěřitelně lehkým a přirozeným pocitem na nehtech.

 

Nabízíme jej v 7 odstínech - Glassy, Cream, Baby pink, Bubblegum, Old rose, Peach a Make-up.

sculpter-clear sculpter-white sculpter-babypink scupter-bublegum sculpter-oldrose sculpter-peach sculpter-makeup

a 2 druhy balení - kelímek 5 a 30 ml

Sculpter gel

 

 

 • trvanlivost: 28+ dní
 • viskozita: gumová, ale mírně hustší 
 • funkce: builder i báze, jednofázový (při použití TOPu dosáhneme vyššího lesku), přirozené prodloužení nehtu, manikúra i pedikúra
 • lesk: střední
 • samonivelace: silná
 • tvrdost po vytvrzení: silná
 • čas vytvrzení v UV/LED lampě (48W a více): 90 sec.
 • aplikace: na nehtové šablony nebo tipy a přírodní nehty
 • výpotek: ano
 • odstranění: pilování, zbroušení
 • INCI: Di-Hema Trimethylhexyl Dicarbamate, Hema, Silica, Ethyl Trimethylbenzoyl Phenylphosphate, BHT, Titanum Dioxide, Retinol, Hyrdolyzed Keratin
 • barvy: Glassy, Cream, Baby Pink, Bubblegum, Oldrose, Peach a Make-up
 • nestandartní faktory: oslabený nehet, lámavý, suchý, hormonální disbalance...
 • balení: kelímek 5 ml, 30 ml 

 

VYHNĚTE SE TOXICKÝM LÁTKÁM

V KONCEPTU ENII 20-TOXICITY NEHTOVÉ PÉČE

Zbožňujeme krásně upravené nehty, vlasy i make-up, ale zároveň chceme žít zdravým životním stylem a hledáme cesty, jak minimalizovat množství toxinů a škodlivých látek ve všem, s čím náš organismus přichází do kontaktu a co na něj působí. 

V kosmetickém světě se objevují označení 3FREE, 5FREE, 7FREE a také 10FREE. Tato označení ukazují na úroveň netoxicity v produktech, ukazují, kolik toxických složek v produktu není obsaženo.

Většina standartních výrobků v nehtové kosmetice obsahuje více, než 10 velmi toxických složek, které při každodenním používání absorbuje naše pleť, vlasy i nehty (jde o zrohovatělou kůži s prostupnými póry).

Mezi 3 nejtoxičtější složky v lacích a gel lacích na nehty patří Toluen, Formaldehyd a Dibutyl-ftalát neboli DBT.

Existují studie, které prokazují jejich negativní vliv na kůži, oči, dýchací ústrojí a také reprodukční systém. Je důležité si uvědomit, jak často si nehty lakujeme a jak dlouhou dobu již na své tělo necháváme tyto látky působit.

1. TOLUENE - Toluen je chemické rozpouštědlo obsažené v dehtu a má silný zápach, podobný ředidlům barev. Ve větších dávkách a dlouhodobé expozici může mít negativní vedlejší vliv na nervový systém, imunitní systém a plíce.

2. FORMALDEHYDE - Formaldehyd je klíčovou součástí balzamovací tekutiny - tvrdého konzervačního činidla. Když jsme vystaveni této chemické látce, můžeme pociťovat pálivé oči, nepříjemný pocit v krku, může nás postihnout nevysvětlitelný kašel nebo i alergie a astma.

3. DIBENZOTHIOPHENE (DBT) - Látka, která se do běžných laků na nehty přidává pro vyšší lesk a měla by chránit lak před popraskáním. Může v těle vyvolávat hormonánlní disbalanci i problémy s reprodukcí.

4. FORMALDEHYD RESIN - Formaldehydová pryskyřice je syntetický polymer používaný ve formovaných výrobcích, spojích a ve funkci lepidla.

5. CAMPHOR - Kafr je složka s ostrým zápachem, který cítíme v lacích na nehty. Může nám způsobit chronickou suchost, křehkost a změnu barvy nehtů. Kafr je další chemikálie, která je používána v procesu balzamování. Je vysoce hořlavá a toxická i v malých dávkách.

6. TRIPHENYL PHOSPHATE (TPHP) - Triphenol fosfát (TPHP) se používá v lacích na nehty, aby byl produkt méně hořlavý a zlepšila se přilnavost laku k nehtu. Bylo zjištěno, že nehty jej nejspíše absorbují ve statisticky významných množstvích a je označován jako neurotoxin. Tato látka je známá tím, že narušuje systém dobrého fungování řídícího systému hormonů v lidském těle. Každým dnem máme k dispozici stále více důkazů o tom, že TPHP může mít vliv na regulaci hormonů, metabolismus, reprodukci, ale i na celkový vývoj.

7. XYLENE - Xylen, další z nejtoxičtějších složek v nehtových produktech má na tělo velmi rychlé účinky, mezi které mohou patřit bolesti hlavy nebo také nevolnost. Xylen je aromatický uhlovodík používaný jako rozpouštědlo v polygrafickém, gumárenském, barevném a kožedělném průmyslu. K toxicitě dochází při nadměrné expozici xylenu vdechováním, požitím a kontaktem s očima nebo kůží. Může rozpustit přírodní ochranné oleje, které máme na kůži, kutiklech i na nehtech.

8. PARABENS - Parabeny jsou zastřešujícím termínem pro několik typů konzervačních látek nejčastěji používaných v kosmetickém průmyslu . O škodlivosti i toxicitě parabenů se vedou velmi časté diskuze, protože jejich účinky se zřejmě projevují nejsilněji. K nejnebezpečnějším vedlejším účinkům parabenů patří schopnost napodobovat hormon Estrogen, který se v našem těle přirozeně nachází. Estrogen je hormon, který poskytuje informace buňkám v našem těle. Buňky používají tuto informaci ve svém vývoji a chování. Pokud je impuls narušen napodobovačem parabenů, buňka se může vyvíjet nesprávně nebo se chovat nepřirozeně. Dlouhodobé působení této látky může způsobovat narušování normálních tělesných funkcí, vytvářet nerovnováhu a disbalanci.

9. ANIMAL-DERIVED INGREDIENTS - Živočišné složky nejsou v produktech ENII 20-TOXICITY použity ani jako mikročástice červeného barvivového prachu a samozřejmě tato linie nebyla na zvířatech testována.

10. FRAGRANCES - Chemické vůně nejsou v produktech linie ENII 20-TOXICITY použity.

11. SULFATES - Sírany jsou povrchově aktivní látky, které zvyšují čistící a antibakteriální vlastnosti produktů. Mohou zůsobovat podráždění pokožky s chronickým zásahem.

12. DIBUTHYLPHTALATE (DBP) - DBP je změkčovadlo, velmi častá přísada do lepidel a také rozpouštěč éterických olejů. Existují podezření, že DBP může narušit endokrinní a reprodukční systém člověka stejným způsobem, jako obávaný TPHP. Může také dráždit oční sliznice a horní cesty dýchací. Patří k toxinům reprotoxickým.

13. BISMUTH OXYCHLORIDE - Oxychlorid bizmutitý je přírodně se vyskytující minerál používaný jako barvivo. Používá se v lacích na nehty zejména kvůli lesku. Toxicita může vznikat ve formě podráždění kůže.

14. METHYLISOTHIAZOLINON (MIT) - Methylisothiazolinon (MIT) je chemický konzervační prostředek podobný parabenům, který se přidává do kosmetických produktů kvůli zvýšení doby trvanlivosti. Může způsobit podráždění kůže, očí i plic.

15. HYDROCHIONONMONOMETHYLETHER (MEHQ) - Hydrochinonmonomethylether (MEHQ) zabraňuje vytvrzování akrylových a čistících prostředků v gelové bázi a taktéž může způsobit podráždění kůže.

16. PALM OIL DERIVATES - ENII 20-TOXICITY neobsahuje deriváty palmového oleje a ani nepodporuje jeho neférové získávání.

17. ETHYL TOSYLAMIDE - Ethyl tosylamide je změkčovadlo a filmotvorné činidlo používané v lacích na nehty. U této chemikálie se zkoumá podezření na její mikrobiální aktivitu.

18. GLUTEN - Lepek - ENII 20-TOXICITY neobsahuje žádné mikročástice pšeničného derivátu.

19. LEAD - ENII 20-TOXICITY neobsahuje mikročástice olova.

20. MERCURY - ENII 20-TOXICITY neobsahuje sloučeniny rtuti. Rtuť je vysoce toxická a pro svou schopnost ničení či poškozování struktury bílkovin v buňkách. Toxicita je závislá na způsobu, jakým se rtuť do organismu dostává, v případě nehtové kosmetiky difusí zrohovatělou pokožkou nehtu. Dimethylrtuť má vysoce toxické účinky na nervovou soustavu a pro svou schopnost prostupovat placentární a mozkovou tkání je nebezpečná zejména pro těhotné ženy.

 

VYŽIVUJTE SVÉ NEHTY

UNIKÁTNÍ TECHNOLOGICKOU METODOU:

ZKAPALNĚNÝMI VÝŽIVNÝMI SLOŽKAMI VE FORMULI

VYSOCE PROFESIONÁLNÍ LINIE

 

Představujeme Vám výjimečnou nutricitu profesionální linie  ENII LUX 20-TOXICITY a SCULPTER gelu:

 • KERATIN
 • SWEET ALMOND PROTEIN/SLADKÁ MANDLE
 • VITAMIN A RETINOL
 • VITAMIN B2 CALCIUM
 • VITAMIN E
KERATIN

Keratin je přírodním stavebním materiálem pro nehty - nehtovou ploténku tvoří 3 keratinové vrstvy. Poškození, zeslabení, dehydratace neboli vysoušení, lámavost, žloutnutí, slábnutí a nerůst, to vše nám na nehtu mohlo způsobit nešetrné propilování nehtu, dlouholeté působení materiálů s toxickými složkami nebo používání drastických chemických removerů a narušilo nám keratinové vrstvy.

Proto je třeba keratin nehtům dodat, doplnit a nechat dlouhodobě působit.

Keratin jako vláknitá bílkovina hydratuje, opečovává, posiluje a hojí poškození nejen nehtové ploténky, ale také nehtového lůžka - Matrixu.

Samotný keratin se vytváří v keratinocytech - buňkách nehtového lůžka a slouží k obnově nehtu. Tyto buňky mají schopnost při dostatečné výživě schopnost rychlého dělení, ale pouze za okolností, kdy mají dostatek výživy ve formě vitamínů a minerálů. Pokud jich máme nedostatek, kvalita našich nehtů se velmi zhoršuje.

SWEET ALMOND PROTEIN

Protein ze sladké mandle je také bílkovinovou složkou, která dodává nehtu pevnost a pomáhá udržovat hydrataci i zdravou barvu a regeneruje

VITAMIN A Retinol

Vitamin A je důležitým vitamínem, který nehty hluboce vyživuje a působí proti jejich vysoušení a lámavosti.

VITAMIN B2

Vitamin B2 patří do skupiny vitamínů B, které jsou důležitou látkou při tvorbě keratinu, stimuluje přirozenou tvorbu keratinu nového.

VITAMIN E

Vitamin E má schopnost regenerovat, vyživovat, posilovat, podporovat prokrvení nehtové ploténky a působí proti nepřirozeným barevným skvrnám na nehtové ploténce.

Sculpter gel

POSTUP APLIKACE stavebního gelu:

Postup aplikace je velice jednoduchý. Je ovšem třeba si předem uvědomit několik důležitých faktorů. Před samotnou aplikací provedeme diagnostiku nehtu. Většina žen nemá nehty zcela v pořádku a proto je potřeba zhodnotit v jakém jsou stavu a podle toho zvolit postup. 

Jestliže jsou nehty zdravé, nepoškozené, použijeme následující postup:

 1. nehty i ruce vydesinfikujeme (hybrid sanitiser) - před každou úpravou nehtů, ruce i nehty postříkáme desinfekcí a otřeme.
 2. provedeme klasickou úpravu nehtu (úprava kůžičky, zdrsnění nehtové ploténky) - použijeme pusher nebo-li zatlačovač nehtové kůžičky a z nehtového lůžka se pokusíme odstranit co nejvíce kůžičky, přebytečnou kůžičku odstřihneme nůžkami. Můžeme také použít brusku a nástavce k tomu určené. Zdrsníme nehtovou ploténku velmi jemným pilníkem nebo nejlépe buffrem (pěnový pilník pro zmatnění nehtu - je šetrnější než pilník)
 3. Sculpter můžeme aplikovat na přírodní nehty, šablony i tipy - dle volby si nehet připravíme - Sculpter je vhodný na přírodní nehty sloužící ke zpevnění. Máme-li krátké nehty a toužíme po dlouhých je tento materál ideální volbou. Záleží jak jste zvyklá nebo zručná, každopádně prodloužení nehtu lze na tipy i na šablony.
 4. nehet očistíme a odmastíme Cleanerem (Hybrid Cleaner), celou nehtovou ploténku důkladně očistíme, včetně nehtových valů (to jsou boky podél nehtu). Tím nehty očistíme, odmastíme a již se nehtů nedotýkáme. Důležité! (Např. prohrábnutí vlasů je taky špatně.)
 5. aplikujeme tenkou vrstvu Sculpter gelu jako bázi - na připravený, očistěný nehet aplikujeme štětečkem tenkou vrstvu sculpteru jako bázi, vytvrdíme 30 sekund v UV/LED lampě 48W a vyšší
 6. na vytvrzenou bázi naneseme štětečkem "kuličku" gelu a zlehka rozetřeme přes celý nehet. Větší vrstvu soustředíme do středu po celé délce. Lehce rozetřeme i do boků. Můžeme použít štětec detailer na doplnění gelu po okolí nehtu. Práce s ním je snadná, díky samonivelačním schopnostem. Než dáme vytvrdit do lampy nehet na malou chvíli otočíme o 180° a díky samonivelaci gel vytvoří dokonalý tvar, který už nemusíte pilovat. 
 7. vytvrdíme v UV/LED lampě (48W a více) po dobu 90 sekund, v UV lampě po dobu 2-4 minut
 8. po vytvrzení můžeme aplikovat barevný gel, gel lak, lux gel lac, nebo nechat v natural looku a pouze aplikovat TOP. Jestliže jste dostatečně šikovné, že není potřeba pilníku, v této fázi, na výpotek můžeme nanést barvu, nebo jakoukoliv jinou ozdobu. Na  závěr aplikujeme TOP. Sculpter má sám o sobě střední lesk. Na pedikúru je tedy dostačující, někomu by mohl vystačit i na manikúru. Přesto aplikaci Topu doporučujeme, neboť má i ochranné účinky např. před poškrábáním. Nehledě na to, že lesk TOPu je nenahraditelný. Samozřejmě můžeme použít i matt pro matný efekt, který teď frčí. Nevylučuje se i kombinace obou. Jestliže je potřeba přece jen pilovat, setřete výpotek a nehet podle potřeby upravte. Nezapomeňte, že před aplikací Topu je potřeba mít celý nehet zmatněný. 
 9. Jestliže nepoužijeme bezvýpotkový TOP, tak na závěr setřeme výpotek
 10. Máme hotovo! Na úplný konec ošetříme kůžičku olejíčkem, vmasírujeme. Chceme-li být úplně dokonalé použijeme pečující krém na ruce a provedeme lehkou masáž.

Jestliže nehty disponují některým z nestandartních faktorů, jakože je nehet slabý, poškozený, lámavý, suchý nebo naopak hodně se mastící, doporučujeme následující postup. Je totožný jako u zdravých nehtů, jen je přidán bod 5. a bod 6.

 1. nehty i ruce vydesinfikujem (hybrid sanitiser)
 2. provedeme klasickou úpravu nehtu (úprava kůžičky, zdrsnění nehtové ploténky)
 3. můžeme aplikovat na přírodní nehty, šablony i tipy - dle volby si nehet připravíme
 4. nehet očistíme Cleanerem (Hybrid Cleaner), důkladně, včetně nehtových valů
 5. pro zajištění dobré přilnavosti použijeme NAIL PREP (dehydrátor) a SUPER STICK (přilnavač) - Nail prep slouží jako dehydrátor a dokonalý odmašťovač, tudíž na otřený nehet cleanerem ještě naneseme nail prep, poté přilnavač. Doporučujeme Super stick, který obsahuje velmi malé množství kyselin a dokonale přilne. Pro představu - slouží jako oboustranně lepící páska. Necháme krátce zavadnout na vzduchu, vytvoří lepkavý povrch a pokračujeme.
 6. naneseme tenkou vrstvu LUX GEL BASE a vytvrdíme 30-60 sekund v UV/LED lampě - Lux gel base je báze, která je velmi kompatibilní s gelem Sculpter, má navíc výživu a vitamíny. Podpoří přilnavost materiálu na poškožených nehtách a navíc vyživuje.
 7. aplikujeme tenkou vrstvu Sculpter gelu jako podklad pod stavbu, vytvrdíme 30 sekund
 8. na vytvrzenou bázi naneseme štětečkem "kuličku" gelu a zlehka rozetřeme přes celý nehet. Práce s ním je snadná, díky samonivelačním schopnostem
 9. vytvrdíme v UV/LED lampě (48W a více) po dobu 90 sekund, v UV lampě po dobu 2-4 minut
 10. po vytvrzení můžeme aplikovat barevný gel, gel lak, lux gel lac, nebo nechat v natural looku a pouze aplikovat TOP. 
 11. na závěr setřeme výpotek 
 12. Máme hotovo! Na úplný konec ošetříme kůžičku olejíčkem, vmasírujeme. Chceme-li být úplně dokonalé použijeme pečující krém na ruce a provedeme lehkou masáž.

NAŠE TIPY:

 • Jestliže při použití všech přípravků nehet dobře drží, zkuste v příští modeláži postupně vypouštět nejdřív Super stick, pak Nail Prep. Čím méně nehty zatěžujeme, tím lépe. 
 • Lux gel base i samotný Sculpter má v sobě vitamíny a výživu. Použitím přímo na nehet jsou nehty vyživovány a uzdravovány. 
 • Při stavbě nehtu, po rozetření gelu, nehet na chvíli otočíme. Gel se krásně dostane kam má, zacelí se nerovnosti a sám se krásně vytvaruje. Poté okamžitě vytvrdíme. Při troše zručnosti není třeba pilovat. Dá se přirovnat Rubber systému, neboli modeláži bez pilování.

VYZKOUŠEJTE 3D SCULPT ŠTĚTEC

gel-3d-sculpt-2 gel-3d-sculpt-4

ODSTRANĚNÍ modeláže:

Gel není zcela rozpustný, tudíž je nutné jej odpilovat. 

TIP: Použijeme-li Hybrid remover a remover folie po dobu alespoň 20 minut, gel krásně změkne a pilování je jednodušší a šetrnější. Jestliže máme gel na přírodních nehtech, bez použití přídavných látek (např. superstick) je možné odstranění i bez pilování. Je ovšem nutné odbrousit vrchní vrstvu (TOP). Vše ovšem záleží na použitých materiálech a síle vrstvy gelu. 

    baby pink  oldrose  peach matt

 

Věříme, že si stavební gel SCULPTER zamilujete stejně, jako my.

111

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.