40 NOVÝCH BAREV GEL LAC CERAMIC

Před nedávnem vám ENII NAILS přineslo zcela nový, unikátní koncept CERAMIC, který mimo jiné, nabízí výjimečnou netoxickou a antialergickou  řadu gel laků. O jeho vlastnostech jsme vás sice už informovali, ale opakování je matka moudrosti a proto si ty nejdůležitější body opět vypíchneme. Jsou 3 - NETOXICITA, MINERÁLY, NO HEMA.

 

NETOXICITA

Gel lak Ceramic neobsahuje 22 nejtoxičtějších látek, které se běžně v nehtové kosmetice můžou vyskytovat. Vzhledem ke stále se vyvíjející technologii můžeme nabízet nové a moderní praktiky ve zdobení nehtů bez více a více škodlivých složek. Po řadě 20-TOX i koncept CERAMIC neobsahuje 22 nejtoxičtějších látek, které můžou nepříznivě působit na lidský organismus. Některé z těchto toxinů jsou jednak známými karcinogeny, ale také mohou být zodpovědné za nevysvětlitelné bolesti hlavy, očí, alergie, plísně, infekce, poruchy endokrinních systémů, reprodukčního systému, poruchy hormonální rovnováhy, suchost a zabarvenost nehtů, zpomalený růst nehtů, podráždění kůže nebo dýchacího ústrojí a mnoho dalšího. 

Bez názvu-1_3

Koncept CERAMIC neobsahuje:

 1. TOLUENE/TOLUEN
 2. FORMALDEHYDE/FORMALDEHYD
 3. DIBENZOTHIOPHENE (DBT)/DIBENZOTHIOFEN
 4. FORMALDEHYD RESIN/FORMALDEHYDOVÁ PRYSKYŘICE
 5. CAMPHOR/KAFR
 6. TRIPHENYL PHOSPHATE (TPHP)/TRIFENYL FOSFÁT
 7. XYLENE/XYLEN
 8. PARABENS/PARABENY
 9. ANIMAL-DERIVED INGREDIENTS/ZVÍŘECÍ SLOŽKY
 10. FRAGRANCES/CHEMICAL FRAGRANCES
 11. SULFATES/SULFÁTY
 12. DIBUTHYLPHTALATE (DBP)/
 13. BISMUTH OXYCHLORIDE/OXYCHLORID BISMUTÝ
 14. METHYLISOTHIAZOLINON (MIT)
 15. HYDROQUIONONMONOMETHYLETHER/ (MEHQ)/HYDROQUIONONMONOMETHYLETHER (MEHQ)
 16. PALM OIL DERIVATES/DERIVÁTY PALMOVÉHO OLEJE
 17. ETHYL TOSYLAMIDE/ETHYL TOSYLAMID
 18. GLUTEN/LEPEČNÝ DERIVÁT
 19. LEAD/OLOVO
 20. MERCURY/RTUŤ
 21. AROMATIC HYDROCARBONS/AROMATICKÉ HYDROCARBONY
 22. PETROCHEMICAL SOLVENTS/PETROCHEMICKÉ ROZPOUŠTĚDLA

Více o těchto látkách a jejich nepříznivých vlivech na náš organismus dočtete zde.

 

MINERÁLY

Nová gel laková řada má unikátní složení, které mimo jiné obsahuje i velmi širokou skupinu horninotvorných minerálů patřících mezi hlinitokřemičitany. A v kosmetickém průmyslu jsou známé pod názvem MICA, neboli slída. Je to naprosto stabilní látka, neměnná v jakémkoliv prostředí, neprostupuje pokožkou, nedráždí ji a nejsou na ni alergie. Používá se především v dekorativní kosmetice, kde produktům dodává lesk a třpyt.

Mají dokonalou bazální štěpnost. Tento typický znak je dán jejich vrstevnatou krystalovou strukturou (projevuje se perleťovým leskem na štěpných plochách). Tenké průhledné či průsvitné lupeny dosahují i značných rozměrů.

slída MICA

 

NO HEMA

Gel laky všeobecně se skládají z akrylových monomerů a oligomerů, které se spojují, když jsou umístěny pod UV světlem. Tento proces se nazývá vytvrzování. A jedním z nejpoužívanějších monomerů je HEMA neboli 2-Hydroxyethylmethakrylát. Je tomu tak od prvopočátku, kdy gel laky spatřily světlo světa, neboť právě tenhle monomer pomáhá zlepšovat přilnavost a viskozitu gel laků.

 

Bohužel právě HEMA může způsobit nežádoucí kožní reakce, neboť patří k velkým alergenům. Při styku s pokožkou se alergickým jedincům mohou objevit puchýřky, zarudnutí kůže, svědění, popraskání a odlupování kůže.

Používání HEMA je v kosmetickém průmyslu zakázána ve výrobcích, které přicházejí do styku s pokožkou. Je povolen pouze v nehtové kosmetice a od 1.10.2021 je Evropskou unií vydané nařízení, že produkty s obsahem HEMA musí být řádně označeny a jsou určeny jen pro profesionální použití.

Již nyní se však spekuluje, že HEMA bude v budoucnu zcela zakázána. Proto se světové laboratoře zaměřují na vývoj nehtové kosmetiky bez tohoto problémového monomeru a první krůčky již jsou zde.

stažený soubor_1

40 NOVÝCH BAREV

gel lac ceramic nové barvy

Ke stávajícím 70ti barvám přibylo dalších 40 a můžeme tak uzavřít kompletní škálu 110ti barev, pečlivě vybíraných dle nejnovějších trendů inspirovaných bestsellery nejslavnějších světových značek.

V této kolekci naleznete široký výběr temných a velmi elegantních fialových 93 Magnolia, 95 Rumba, 97 Depressed, 98 Dark Dalia a 99 Phantom, vzácnými kameny inspirovaných zelených 102 Pacific Opal, 107 Amazonite, 108 Nephrite, 110 Aventurine a také 4 variace na slavnou barvu značky Chanel Rouge Noir, neboli černočervená 87 Vibes, 88 Black Cherry, 89 Woodstock a 90 Dramatic. V kolekci červených jsme chtěli rozvinout decentní červenou škálu s mírně zapudrovanými 71 Soulmate, 72 Mango a 73 Femme Fatale. V růžových jsme se inspirovali pestrými barvami a divokostí amerických měst 79 Panama, 80 Rio, 78 Miami nebo 77 Florida. Divokou letní kartu sázíme na barvu 76 Hypnotic, kde věříme, že její zářivost zhypnotizuje i vás. Od čísla 82 Escape vám chceme přinést několik zemitých červených 83 Terra Rosa, 84 Daydream, 85 Energy, 86 Queen, které jsou vhodné i pro decentní dámy, které si na červenou dosud netroufly. Vizuálně křehkými, ale přesto velmi zajímavými barvami jsou 101 New Dawn, 103 Mint a 106 Aura.

Dovolte nám, abychom vám představili 4 nové kolekce a pevně věříme, že si nové barvy zamilujete stejně jako my.

Gel-Lac-Ceramic-71-Soulmate Gel-Lac-Ceramic-72-Mango Gel-Lac-Ceramic-73-Femme-Fatale Gel-Lac-Ceramic-74-Jasper Gel-Lac-Ceramic-75-Desire Gel-Lac-Ceramic-76-Hypnotic Gel-Lac-Ceramic-77-Florida Gel-Lac-Ceramic-78-Miami Gel-Lac-Ceramic-79-Panama Gel-Lac-Ceramic-80-Rio

Gel-Lac-Ceramic-81-Butterfly Gel-Lac-Ceramic-82-Escape Gel-Lac-Ceramic-83-Terra-Rosa Gel-Lac-Ceramic-84-Daydream Gel-Lac-Ceramic-85-Energy Gel-Lac-Ceramic-86-Queen Gel-Lac-Ceramic-87-Vibes Gel-Lac-Ceramic-88-Black-Cherry Gel-Lac-Ceramic-89-Woodstock Gel-Lac-Ceramic-90-Dramatic

Gel-Lac-Ceramic-91-Riviera Gel-Lac-Ceramic-92-Camelia Gel-Lac-Ceramic-93-Magnolia Gel-Lac-Ceramic-94-Rhythm Gel-Lac-Ceramic-95-Rumba Gel-Lac-Ceramic-96-Amethyst Gel-Lac-Ceramic-97-Depressed Gel-Lac-Ceramic-98-Dark-Dalia Gel-Lac-Ceramic-99-Phantom Gel-Lac-Ceramic-100-Plum

Gel-Lac-Ceramic-101-New-Dawn Gel-Lac-Ceramic-102-Pacific-Opal Gel-Lac-Ceramic-103-Mint Gel-Lac-Ceramic-104-Whisper Gel-Lac-Ceramic-105-Army Gel-Lac-Ceramic-106-Aura Gel-Lac-Ceramic-107-Amazonite Gel-Lac-Ceramic-108-Nephrite Gel-Lac-Ceramic-109-Harmony Gel-Lac-Ceramic-110-Aveturine

 

GEL LAC CERAMIC 

Profesionální gel lak v krémové viskozitě, s vysokým leskem a vysokou durabilitou v 22FREE netoxicitě, minerály a NO HEMA

durabilita: 21+ dní  viskozita: střední gelové konzistence lesk: vysoký / střední i bez topu pigmentace: středně vysoká  samonivelace: středně silná  pevnost po vyschnutí: silná  doba vytvrzení v UV/LED lampě: 60sec  postup nanášení: štětečkem ve třech tazích a závěrečným fixováním volného okraje nehtu vrstvy: 2 výpotková vrstva: ano odstranění: gelovým removerem soak off/rozpuštění removerem: ano doba odstranění: 12-15 min při narušení svrchní vrstvy broušením nebo pilováním barevnost: barevná kolekce basic a sezónní limitované kolekce nestandartní faktory: slabý nehet, lámavost, suchost, zabarvení, hormonální disbalance… funkční systém: CERAMIC Base Thick/CERAMIC Gummy Base + CERAMIC Gel lac + TOP (Dry Matt/Dry Top)

 

GEL LAKOVÝ SYSTÉM krok za krokem:

Dokonalá příprava a pracovní postup je klíčem k trvanlivosti profesionální nehtové péče.

PŘÍPRAVA:

 1. Odstraňte případný nános starého materiálu. Postarejte se důkladně o nehtovou kůžičku, nadnehetní blanku a nehty vyčistěte čističem, aby se nehet zbavil mastnoty a vlhkosti. Buničinový tampón lehce namočte v čističové tekutině a jemně setřete nehtovou ploténku. Ujistěte se, že jste očistili celou plochu, zejména nehtové valy a oblast kutiklu - nehtové kůžičky.
 2. Poté použijte velmi jemný pilník na přírodní nehty k jemnému zdrsnění (zmatnění) nehtu, opět se ujistěte, že jste jemně zdrsnili i oblast nehtových valů a kutiklu.
 3. K odstranění prachu po zdrsňování nehtu použijte nový buničinový tampón namočený v čističi. Vyhněte se doteku povrchu nehtu prstem, aby nebyla přenesena mastnota, kvůli které by posléze materiál nepřilnul.

BÁZE + BARVA + TOP

 1. Začněte s levou rukou a aplikujte jednu vrstvu CERAMIC Base Thick nebo CERAMIC Gummy Base při poškozených nehtech a požadavku na flexibilitu materiálu (pro pokročilé nehtové designérky: vynikající metodou je metoda techniky “vějířovitého vtláčení báze“ do nehtové ploténky, kterou se můžete detailně naučit v našich kurzech nebo videích našich nehtových technoložek.)
 2. Aplikujte 4 prsty najednou a polymerizujte v profesionální UV/LED lampě po dobu 60sec. Plocha po polymerizaci bude mít výpotkovou vrstvu, které se nedotýkejte.
 3. Pokračujte v aplikaci palce a následně polymerizujte 60sec. Dejte pozor na přímou polohu palce při vytvrzování.
 4. Jakmile budete hotovi se všemi prsty, můžete pokračovat v dalším kroku.
 5. Do nesetřeného výpotku začnete nanášet první vrstvu CERAMIC Gel Lac. Polymerizujte 60 sec. Pokračujte i druhou vrstvou, pokud je třeba. Polymerizujte 60 sec. v UV/LED lampě. Výpotek opět nestírejte a nedotýkejte se ho.
 6. Na druhou vrstvu barvy naneste po polymerizaci do výpotku ukončovací gel DRY Top nebo Dry Matt. Nechte vytvrdit 60 sec.
 7. Po vytvrzení ukončovacího gelu máte hotovo. Dry Top ani Dry Matt nemá výpotek.
 8. Pokračujte pravou rukou stejnými kroky.
 9. Nakonec kápneme kapku pečujícího olejíčku a jemnými pohyby vmasírujeme do kůžiček nejen v oblasti nehtového Matrixu, ale i v oblasti nehtových valů.

gelové nehty gel lac ceramic 88 Black cherry vínová višňová

ODSTRANĚNÍ

Šetrné odstranění za pomocí removeru

 1. Odbruste nebo odpilujte svrchní vrstvu materiálu.
 2. Pak každý nehet zabalte do remover fólií namočených v removeru (Hybrid Remover).
 3. Ujistěte se, že tampónek ve fólii pokryl celý povrch nehtu a kontakt je pevný.
 4. Fólie k nehtům pečlivě přimáčkněte a zvláštní pozornost věnujte nehtovým valům.
 5. Aplikute na všechny nehty a nechte působit minimálně 10-15 min. Doba odstranění může trvat při správném postupu práce i jen 10min, ale záleží na mnoha faktorech: použití přilnavače nebo dehydrátoru, tloušťka jednotlivých vrstev, míra narušení svrchní vrstvy, poškození a suchost nehtu a další.
 6. Na nehtech začneme pociťovat jemné teplo.
 7. Odstraňte fólii a použijte pomerančové dřívko k odstranění materiálu, který se zvedl od nehtu.
 8. Pokud je odstranění obtížné, zabalte znovu nehty do fólie na dalších 5min. Je možné, že nehet neměl dostatečné teplo nebo je tenký a zničený a přilnavost materiálu byla tedy silnější.
 9. Po odstranění materiálu můžete ještě nehet jemně přepilovat bufferem a setřít buničinovým tampónem namočeným v removeru.
 10. Pokud nepostupujeme dále, tedy aplikací dalšího gel lakového systému (před kterým by bylo nutno nehet odmastit čističem), pokračujeme aplikací olejíčku nebo výživného séra na kutikly a nehtové plochy s masáží.

Odstranění za pomocí brusky

Zvolíme vhodný typ frézky a opatrně odbrousíme materiál. Tento způsob odstranění používáme pouze, máme-li s elektrickou bruskou dostatek zkušeností. Hrozí poranění a probroušení přírodního nehtu. Výhoda - rychlost. Nevýhoda - hrozí zničení nehtů.

TIPY

 1. Dokonalou přípravou před gel lakovým systémem je péče systémem ruská manikúra, která nám “zvedne” na 30min kůžičku a my se s barvou dostaneme vizuálně “pod”
 2. Základem úspěchu je také umění opravdu správného lakování. Nehet lakujeme štětečkem v tenké vrstvě ve třech tazích se závěrečným fixováním volného okraje nehtu, oblast u kůžičky můžeme přesně dotáhnout mikro štětcem detailerem.
 3. Pokud si koupíme čistič i domů, tak přeleštěním nehtů zaručíme diamantový lesk trvající týdny.
 4. Před aplikací gel lakového systému je vysoce profesionální případné lámavé, štěpivé, zažloutlé nebo propilované a zničené nehty ošetřit a vyživit. K tomuto účelu nabízíme několik přípravků z naší CARE kolekce. 
BEZPEČNOSTNÍ INFORMACE
 1. Tento produkt není vhodný pro děti. Udržujte mimo dosah dětí.
 2. Vyhněte se kontaktu s pokožkou. Produkt by neměl být aplikován mimo nehet, na okolní kůžičku. Pokud se tak stane, omyjte před vytvrzení vodou a mýdlem. Pokud by došlo k podráždění pokožky, navštivte lékaře. I když neobsahuje HEMA, může vzniknout alergická reakce na jakoukoliv jinou složku.
 3. Vyhněte se kontaktu s očima. Pokud se tak stane, vymyjte několikaminutovým proudem vody a když je oko podrážděno, navštivte lékař
 4. Nepoužívejte tento produkt, pokud se objeví alergická nebo jiná nestandardní reakce.
 5. Profesionálové, použijte při aplikaci vždy dezinfekci a gumové rukavice.
 6. Doporučené skladování: udržujte pevně uzavřeno, v pokojové teplotě, bez přímého slunečního světla, pozor také na přímý kontakt s UV nebo LED zářivkami nejen v lampě, které materiál mohou také mírně vytvrzovat a pak se snižuje jeho funkčnost.

 

 

 

 

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.