V čem je háček, aby nehty držely

Toto je nejčastější problém a zároveň i nejčastější otázka našich klientek. Popravdě je to velmi jednoduché, stačí jen dodržet pravidla :)

Nejdůležitější věcí pro správné přilnutí jakéhokoliv materiálu k nehtu je příprava nehtové ploténky. Proto, aby produkt držel, je nutné nehtovou ploténku odmastit a dehydratovat.

V první řadě pečlivě vydezinfikujeme své i klientčiny ruce a odstraníme nehtovou blanku - odborně eponichium. Toho se můžeme zbavit dvěma způsoby. První z nich je odstraňovač kůžičky (který necháme cca 2 minuty působit) a pusherem eponichium zatlačíme a zároveň odstraníme. Toto může být u některých klientek i opakované - záleží samozřejmě na stavu jejich nehtové ploténky a eponichia. Zbylý odstraňovač jednoduše setřeme pomocí suché buničiny. Nehty zmatníme pilníkem 180/180 a to pouze jedním směrem, abychom se zbavili mastnoty nehtu a zároveň ho otevřeli pro perfektní přilnutí materiálu. Prach pouze oprášíme, nikdy nestíráme jakoukoliv tekutinou.

Druhý způsob odstranění eponichia je rychlejší variantou, ale počítá se při ní s tím, že vlastníte brusku. Pomocí brusky a speciální frézy na kůžičku (kužel, špička, kulička) totiž dokážeme ono již tolikrát zmiňované eponichium odstranit 100% a to za několikanásobně nižší čas. Poté opět nehty jen oprášíme a postupujeme stejně jako u první varianty.

Po zdrsnění nehtu před použitím materiálu doporučuje použít podpůrné přípravky a to dva druhy. Nail prep a Super stick.

Nail prep nám zajistí perfektní dehydrataci nehtu, zároveň nehty opět dezinfikuje a jeho použitím se nehet nijak nenaleptává ani nepoškozuje. Na takto dehydratovaný nehet dále doporučujeme použít tekutinu, která nám zajistí perfektní přilnutí podkladové vrstvy gelu (lze ale také použít pod poly gel, akryl, či gel lak) Super stick.

Super stick je nejprodávanější tekutina, která nám zajišťuje vazbu mezi přírodním nehtem a dalším materiálem. Je to hypoalergení tekutina, obsahuje jen stopové množství kyselin, tudíž nehty neničí, nenaleptává a nikdy neštípe při případném poranění, jako jsou záděrky atd. Aplikuje se ve velmi tenké vrstvě na zdrsněný nehet a nezaschne do matné vrstvy. To je právě jednou z jeho výhod. Zanechá lepkavý povrch na nehtové ploténce, tudíž zvyšuje přilnavost materiálu. Je doporučené jej dávat polymerizovat, ovšem není to pravidlo - je to na vás :)

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.