Není lesk, jako lesk

Rádi bychom Vám v tomto článku představili druhy lesků, jejich využití při nehtové modeláži a některé z nich dokonce i jako nástroj ke zdobení.

Lesky všeobecně rozdělujeme na dva druhy. První z nich jsou výpotkové lesky - tzv. třetí a závěrečná vrstva při nehtové modeláži. Nejpoužívanější a nejžádanější je Gel lak nadlak/podlak, Top gel, nebo Forever glossy gel. Tyto lesky můžeme prakticky vždy použít na jakékoliv zdobení (nemusíme se bát jeho popraskání, či oťukání nehtů při náročnější práci klientky), ale je potřeba je vytvrdit několikrát po sobě. Pokud tedy máme klasickou čtyř zářivkovou lampu - platí doba vytvrzení 4-6 minut. Pokud ovšem vlastníte některou z nových typů lamp - což jsou kombinované UV/LED lampy (48W a více) snižuje se velice podstatně doba jejich vytvrzení a to na 60-90 sec. Takto vytvrzený lesk je potřeba nechat chvíli ,,vychladnou'' a vzniklý výpotek setřít až po zavadnutí materiálu. Doporučujeme Cleaner Extra, který zvýší jeho lesk. Jak jsme se již zmiňovali tyto lesky jsou pružné a vhodné na jakýkoliv povrch. Vynikající jsou také na jakýkoliv druh zdobení - zejména na zaleštovací pigmenty, Airbrush atd.

Do druhé kategorie lesků - či závěrečných fází, řadíme lesky bezvýpotkové. Quick finish. U těchto lesků platí všeobecně pravidlo, že se absolutně nádherně lesknou. Díky tomu, že nemají výpotek získá nehet až skelný povrch. Použitím těchto lesků získáte čas ať už na další zdobení, či masáž rukou. Toto jsou jejich výhody. Perfektně a bezchybně do nich zaleštíte jakýkoliv zalešťovací pigment. Jako vrchní vrstvu na pigment vždy použijte výpotkový lesk. Ovšem mají bohužel i nevýhody a to je paradoxně jejich tvrdost. Proto se Vám může stát, že na některých nehtech klientek prasknou. Nárazem vzniká na nehtu jakoby pavučina. Je to vlivem dvou faktorů. Pokud aplikujete tento lesk na měkký povrch (měkký stavební materiál, gel lak atd.), tak při nárazu nehtu materiál zapruží, ovšem lesk už ne. To lze samozřejmě velmi jednoduše vyřešit tím, že používáme tvrdší stavební materiál, nebo na měkký povrch použijeme výše zmiňované bezvýpotkové lesky. Druhým vliv je počasí, proto se tyto lesky nedoporučují používat za mrazivého počasí bez rukavic - opět může vzniknout pavučina na nehtu.

V brzké době plánujeme zařadit mezi naše lesky i nový bezvýpotkový lesk, který bude pružný a tudíž vhodný na jakýkoliv povrch.

Abychom nezapomněli, tak mezi vrchní lesky zařazujeme jakoukoliv třetí fázi stavebního systému. To je i Matt efekt. Už podle jeho názvu je jasné, že se nejedná o lesk, ale o dnes tolik oblíbený matný efekt. Je vhodný na jakýkoliv povrch a vytváří sametový vzhled nehtů. Jeho výpotek doporučujeme stírat suchou buničinou. Doba vytvrzení v UV lampě je 2 minuty, v UV/LED lampě 30-60 sec dle výkonu lampy.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.