Tvary nehtů

Určitě semnou budete souhlasit, že nehty jsou vizitkou každé ženy. Také se shodneme na tom, že by měly být čisté, pevné, zdravé a hlavně upravené. S úpravou souvisí jejich tvar a barva laku, který budete nosit. Nehtová kosmetika prošla od svého počátku již řadou změn a vylepšení. V dnešním článku se zaměříme  hlavně na tvary nehtů. Některé ženy upřednostňují přírodní nehty, jiné dávají přednost nehtové modeláži UV gelem nebo akrylem. Ať už máte nehty jakékoliv, důležitý je jejich tvar. Ten samozřejmě podléhá modním trendům, ale je potřeba držet se toho, co vašim nehtům sluší nejvíce.

Zatímco při počátcích nehtové modeláže se nejčastěji tvarovaly nehty hranaté (především z důvodu modelování na tipy). Dnes se setkáváme s mnoha jinými dalšími možnostmi.

Ukážeme si základní a nejběžnější tvary a určitě se v některém z nich najdete.

ZÁKLADNÍ TVARY NEHTŮ

 Névtelen-1
KULATÝ TVAR

Kulatý tvar je označován za jeden z nejvíce praktických. Pokud vám osobní nebo pracovní režim nedovolí mít dlouhé nehty je kulatý styl nejvhodnější. U tohoto tvaru si můžete být jistá, že vás nebude při žádné činnosti nijak omezovat. Když se podíváme na estetickou stránku, sedí hlavně drobnějším ženám, s kratšími prsty a menšími nehtovými lůžky. Pokud má klient široké nehty, tak mu může tento tvar opticky nehty zůžit. A u dlouhých prstů je vhodné volit krátké kulaté, které zase prsty opticky zkrátí. Tento tvar se obvykle používá i u mužských klientů, protože zachovává přírodní kontury nehtu.

Barva: jakýkoliv odstín od pastelové růžové až po temně černou

Screenshot_2020-03-02 Enii_nails_official ( enii_nails_official) • Instagram-fényképek és -videók(1)(1)(1)     Screenshot_2020-03-23 Enii_nails_official ( enii_nails_official) • Fotky a videa na Instagramu(9)(1)      Screenshot_2020-04-06 Enii_nails_official ( enii_nails_official) • Fotky a videa na Instagramu(1)

 

OVÁLNÝ TVAR

Tvar, který se hodí prakticky pro všechny. Je hodně podobný kulatému, je však více univerzální. Z praktického hlediska je taktéž ideální pro běžné denní nošení, ovšem z estetického hlediska je mnohem více elegantnější. Díky oválnému konci se hodí jak pro menší, tak pro delší nehtová lůžka. Opticky prodlužuje a zeštíhluje nehty, bez ohledu na délku prstu nebo nehtového lůžka. Oválný tvar dodá délku tam, kde je potřeba a přitom zachová jemný vzhled. Stále ale platí, že toto provedení byste měla volit jenom v případě, že jste drobnější ženou a máte kratší prsty.

Barva: nebojte se sytých barev s červenou nebo burgundy nemůžete šlápnout vedle, metalické odstíny, také nejsou špatná volba

Screenshot_2020-03-23 Enii_nails_official ( enii_nails_official) • Fotky a videa na Instagramu(3)(1)    Screenshot_2020-03-23 Enii_nails_official ( enii_nails_official) • Fotky a videa na Instagramu(2)(1)(1)   Screenshot_2020-03-23 Enii_nails_official ( enii_nails_official) • Fotky a videa na Instagramu(1)(1)(1)

 

MANDLOVÝ TVAR

Chcete-li opticky ruce prodloužit, dosáhnete touženého výsledku s nehty ve tvaru mandle. Hodí se prakticky pro všechny a je vůbec nejoblíbenější tvar současnosti. Jestli jste žena, která má dlouhé prsty, dlouhé nehtové lůžka a toužíte spíše po přirozenosti, tak tento tvar je pro vás ideální. Jelikož toto provedení končí jemnou špičkou, může se dostavit doprovodný estetický efekt založený na tom, že vaše prsty budou lehce zúženy, proto je vhodný též pro ženy se silnějšímy prsty.

Barva: Vsaďte na NUDE laky, tomuto tvaru nejvíce sluší přirozenost.

Screenshot_2020-03-23 Enii_nails_official ( enii_nails_official) • Fotky a videa na Instagramu(4)(1)(1)(1)     Screenshot_2020-03-23 Enii_nails_official ( enii_nails_official) • Fotky a videa na Instagramu(6)(1)     Screenshot_2020-03-23 Enii_nails_official ( enii_nails_official) • Fotky a videa na Instagramu(5)(1)(1)

 

HRANATÝ TVAR

Ideální tvar pro štíhlé prsty a úzké nehty. U hodně žen tenhle tvar dominuje. Jak proto, že je poměrně jednoduchý na realizaci, tak proto, že když se to nepřežene s jejich délkou, tak mluvíme i o celkem dobré praktičnosti. Ta by měla dominovat, pro by jsme u tohoto tvaru měli zvážit jeho délku. Pokud nejsou ani dlouhé ani krátké, rozhodně nešlápnete vedle. Je potřeba dodržovat asymetričnost, nutnost jenom krátkého přesahu a správné zarovnání do boků. Vyloženě nesluší těm, kteří mají široké a krátké nehtové lůžka. Tady bych asi tento tvar úplně vynechala.

Barva: je výchozím tvarem pro francouzskou manikúru, netřeba se bát tmavých barev i náročného nail-art. Matný efekt vypadá velice dobře.

ded480cbcea43240963a25d610d1d2c8    mmmm    Screenshot_2020-03-23 Enii_nails_official ( enii_nails_official) • Fotky a videa na Instagramu(7)(1)

 

SQUOVAL (NEHTY SE ZAOBLENÝMI OKRAJI)

Označení squoval je kombinací dvou slov. A to square a oval. Jde tedy o kombinaci dvou tvarů, a to hranatého a oválného. Pokud hledáte něco mezi těmito možnostmi, je toto řešení ideální volbou. Je vhodný pro ty, kterým se líbí hranaté nehty, ale z praktických důvodů nechtějí na okrajích tak ostré hrany. Hodí se spíše na delší prsty, na nich vypadá opravdu jedinečně. Ideálně je mít delší nehtové lůžka jinak by tento tvar mohl vypadat až nepřirozeně. Squoval je nejvhodnějším pro různé doplňující estetické prvky jako jsou kamínky nebo ornamenty.

Barva: stejně jako u hranatých, francouzská manikúra nebo tmavé ostíny v kombinaci s matným efektem

a    Screenshot_2020-03-25 Enii_nails_official ( enii_nails_official) • Fotky a videa na Instagramu(8)(1)   rBVaV1yPefmAdhF4AADXd3KWUQg573

ŠPIČATÝ TVAR

Je to záležitost vkusu. Vypadá nepřirozeně, nehledě na celkovou nepraktičnost, která je s tvarem spojena. Na druhou stranu jsou u nás čím dál populárnější. Jsou extravagantní a bezpochyby na sebe upoutají pozornost. Pozitivum jde hledat v tom, že ve většině případů opticky zeštíhlí nehty a prodlouží ruce těm, kteří mají střední ruce a menší nehtové lůžko. Hodí se ale i ženám, které mají prsty delší, zde je však vhodné nepřehánět to s délkou, protože až nepřirozené prodloužení je spíše na škodu.

Barva: jakákoliv od nude odstínu po sité a tmavé

Screenshot_2020-03-25 Enii_nails_official ( enii_nails_official) • Fotky a videa na Instagramu(7)(1)   Screenshot_2020-03-25 Enii_nails_official ( enii_nails_official) • Fotky a videa na Instagramu(5)(1)    Screenshot_2020-03-25 Enii_nails_official ( enii_nails_official) • Fotky a videa na Instagramu(11)(1)

STILETTO

Nejtypičtějším znakem stiletto nails je specifický tvar a délka, nehty jsou zapilované do velmi ostré špičky a jejich délka se pohybuje od 1,5 do cca 5 cm. Připomínají tak ostrý, tenký a špičatý nůž (stiletto = dýka), v jehož tvaru mají tyto nehty inspiraci a ve své nejdelší podobě patří do kategorie extravagantního nail artu. Jsou pro ženy, které mají nehty jako módní doplněk. Tento typ se vytváří pouze pomocí gelu nebo akrylu, protože přírodní nehty do takové délky nikdy nedorostou bez deformace. Je taky nutné svěřit se do péče profesionální nehtařky.

Barva: výrazné extravagantní zdobení, kamínky, oranmenty. Meze se zde nekladou.

20-2-T36-C-Stiletto_nails_co_to_je_a_pro_koho_se_hodi_1_440x330    Screenshot_2020-03-25 Enii_nails_official ( enii_nails_official) • Fotky a videa na Instagramu(4)(1)    stiletto-nails-23

COFFINKY nebo BALLERINY

V poslední době velmi oblíbený tvar. Coffin je nejlepší tvar pro milovnice dlouhých nehtů. Tento tvar nehtů, známý také jako "ballerina" je pojmenován podle své siluety, která připomíná rakev (coffin) a baletní střevíček (ballerina). Tento tvar je specifický svou délkou, zužující se špičkou s hranatým zarovnáním. Rozdíl v nich ale je ten, že coffinky se zúžují již od nehtové lůžka a ballerinky později - zhruba od poloviny nehtu. Vhodné je spíše pro pevné a odolné nehty, krátké a křehké nehty nemusí tento tvar zvládnout.

Barva: vypadají skvěle s neutrálními, světlými a matnými barvami

 Screenshot_2020-03-06 Enii_nails_official ( enii_nails_official) • Fotky a videa na Instagramu(1)(1)     Screenshot_2020-03-25 Enii_nails_official ( enii_nails_official) • Fotky a videa na Instagramu(13)     Screenshot_2020-03-25 Enii_nails_official ( enii_nails_official) • Fotky a videa na Instagramu(2)(1)

 

 

Každá z nás se cítí dobře v jiném tvaru nehtů. A co nemusí sedět jedné, může skvěle vypadat na jiné. Ještě že máme na výběr z tolika možností :)
A jaké jsou ty Vaše?

Enii nails nabízí řadu kurzů na manikůru a nehtovou modeláž... najdite si ten svůj a ponořte se do světa krásných nehtů

KURZY ZDE

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.