💅Letní 20% sleva na vše nezlevněné! Zadejte kód: SUMMER20 Akce platí do 20.6.!

Rozdíl mezi jednofázovými UV gely a třífázovými UV gely

 Jednofázové UV gely
 
Jednofázové UV gely jsou gely, které v sobě obsahují gel podkladový, modelovací a vrchní. Je to tzv. tři v jednom. Jednofázové UV gely jsou výborné v tom, že je s nimi snadná a rychlá práce.
Mezi naše jednofázové UV gely patří:
 
UV GEL ENÍK
ENII ULTRA STRONG FIBER GEL
ENIIGMATIC - jednofázový gel
ECO UV GEL jednofázový originál průhledný
ECO UV GEL jednofázový broskvový
UV AKRYGEL - Gel
 
Postup práce s jednofázovými UV gely:
 

1. Jako první  naneseme na nehtovou kůžičku odstraňovač kůžičky. Necháme chvíli působit a poté kůžičku zatlačíme pomocí pomerančového dřívka či kovového zatlačovače.
 
2. Pilníkem 180/180 zmatníme nehtové lůžko a zkrátíme nehet do požadované délky. Musíme dávat pozor, abychom se takto upraveného nehtu již nedotýkali, došlo by k jeho zmaštění, které by pak vedlo k odchlipování UV gelu. Na takto připravené nehty aplikujeme  přilnavač UV gelu (Super stick, Ultrabond primer, Universal primer), který zajistí přilnutí mezi přírodním nehtem a gelem,  necháme 1 minutu zaschnout. 

 3. Pomocí štětce naneseme na nehet vybraný jednofázový UV gel v tenké vrstvě a necháme vytvrdit v UV lampě po dobu 2 minut. 

Na nesetřený výpotek aplikujeme druhou vrstvu jednofázového gelu tzv. modelovací vrstvu. Po jejím vytvrzení setřeme z nehtu výpotek a nehet zapilujeme do požadovaného tvaru. V této vrstvě tvarujeme tzv. C oblouk, který kryje stresový bod nehtu.  

Takto vytvořené gelové nehty můžeme dále libovolně zdobit např. barevnými gely. Jako poslední vrstvu použijeme opět jednofázový UV gel s tím rozdílem, že tuto vrstvu necháme v UV lampě vytvrdit 3-4 minuty. Nakonec setřeme výpotek a ošetříme kůžičku v okolí nehtu výživným olejíčkem. 

Třífázové UV gely

Na rozdíl od jednofázových UV gelů, kde potřebujete pouze 1 gel, při třífázovém systému potřebujete 3 gely. Práce s nimi je sice delší, ale každý z těchto gelů má svou specifickou konzistenci a proto je mezi nehtařkami velmi oblíbený. 
Podkladový UV gel je řidší konzistence a nanáší se v tenké vrstvě
Modelovací UV gel se používá jako druhá vrstva, je hustější konzistence, aby se s ním dobře modeloval C oblouk a gel se neroztékal.
Vrchní UV gel, který je řidší konzistence nanášíme v tenké vrstvě. Ukončuje celou nehtovou modelaci a dodává nehtům nezaměnitelný lesk.

Mezi naše podkladové UV gely patří:

Base gel ve štětečku 
ENII PRIME GEL 
ENII BASE GEL 
ECO 1 UV gel podkladový průhledný 
ECO 1 UV gel podkladový růžový 

 Mezi naše modelovací UV gely patří:

 ENII PREMIUM
ENII SUPERIOR
ENII MAGICAL - modelovací průhledný
UV gel modelovací french mléčně bílý – NOVINKA
ECO 2 UV gel modelovací růžový 
ECO 2 UV gel modelovací french jemně růžový 

 Mezi naše vrchní UV gely patří:

 ENII TOP GEL 
ENII MATT EFFECT gel – vytvoří matný efekt
ECO 3 UV gel vždy lesklý 
QUICK UV top FINISH se štětečkem
UV gloss and go se štětečkem

 Postup práce s třífázovými UV gely:

 1. Jako první naneseme na nehtovou kůžičku odstraňovač kůžičky. Necháme chvíli působit a poté kůžičku zatlačíme pomocí pomerančového dřívka či kovového zatlačovače.
 
2. Pilníkem 180/180 zmatníme nehtové lůžko a zkrátíme nehet do požadované délky. Musíme dávat pozor, abychom se takto upraveného nehtu již nedotýkali, došlo by k jeho zmaštění, které by pak vedlo k odchlipování UV gelu. Na takto připravené nehty aplikujeme  přilnavač UV gelu (Super stick, Ultrabond primer, Universal primer), které zajistí přilnutí mezi přírodním nehtem a gelem,  necháme 1 minutu zaschnout. 

 3. Podkladovou vrstvu UV gelu naneseme v tenké vrstvě pomocí štětce a vytvrdíme v UV lampě po dobu 2 minut. Vybíráme si gel z podkladových UV gelů. 

 4. Modelovací vrstvu UV gelu naneseme na nesetřený výpotek. Použijeme jeden z modelovacích UV gelů a vytvarujeme z něj C oblouk. Vytvrzujeme po dobu 2 minut. Poté setřeme výpotek a vytvarujeme nehet do požadovaného tvaru. 

 5. Vrchní vrstva UV gelu ukončuje celkovou modeláž. Vytvrzujeme  3-4 minuty. Dodá nehtům dlouhotrvající lesk. Z vytvrzeného nehtu setřeme výpotek a ošetříme nehtovou kůžičku

 Každý si musí najít svůj oblíbený systém, který mu lépe bude vyhovovat. U třífázového systému je nutné dávat pozor, aby se nezaměnily gely. 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.