Rozdíl mezi UV a LED lampou

Dříve jste měli možnost zakoupit na nehtovou modeláž pouze UV lampu. V posledních letech však máte na výběr mezi UV či LED lampou. V našem článku se dozvíte, jaký je mezi těmito lampami rozdíl.
 
UV lampy

UV lampu vlastní většina nehtařek či ji máte přímo doma. Vyrábějí se jak 1-zářivkové UV lampy, tak 4-zářivkové. 1-zářivkovou lampu je možno použít na gel lak, ROCKLAC a modeláž UV gelem.
Doba vytvrzování UV gelu v 1-zářivkové lampě je delší než ve 4- zářivkové lampě. Tam stačí 2 minuty, ale u 1-zářivkové musíme UV gel vytvrzovat 5 minut a více.
Některé UV lampy mají mnoho funkcí, například nepřetržitý provoz, časovač, senzor pohybu, někdy je zabudována i sušička nehtů,  jsou vybaveny odnímatelným krytem pro snadnou výměnu zářivek a čištění či mají digitální obsluhu.

V UV lampě jsou zářivky, které se starají o vytvrzení gelu či gel laku. Časem se opotřebovávají a již gel nevytvrdí, v této chvíli je potřeba zakoupit nové zářivky a vyměnit. Zářivky se vyměňují průměrně po 300 hodinách práce, někdy vydrží i více. Opotřebovanou zářivku poznáte v lampě tak, že buď gel nevytvrdí vůbec, je nehtu jakoby zgumovatělý, nevytvrzený nebo se jeho doba vytvrzení prodlouží. 

LED lampy

LED lampa využívá místo klasických zářivek LED diody. U LED lampy máte tedy výhodu, že nemusíte myslet na výměnu zářivek. Uvádí se, že tato lampa má neomezenou životnost. Avšak tyto lampy mají vyšší pořizovací cenu. 
U nás můžete zakoupit LED lampu s výkonem 9W, takzvaný  oblouček s časovačem 10,30,60, sekund, který je určen k vytvrzování Rocklaků či gel laků. Gel v ní bohužel nevytvrdíte, je slabá. 
V nabídce máme LED lampu s výkonem 12W, která má časový spínač 30,60,90 sekund a režim trvalého svícení v níž lze vytvrzovat gely.
Do LED lampy se používají speciálně určené LED gely, které také naleznete v naší nabídce. Co se týče barevných gelů, ty lze vytvrdit jak v UV tak i v LED lampě. Velkou výhodou je, že na vytvrzení LED gelu stačí 30 sekund, proto se stávají čím dál víc oblíbenějšími, protože šetří čas a nehtová designérka tak může zvládnout více klientek. LED gel nevytvrdíte v klasické UV lampě. 

Na trhu jsou i lampy kombinované tj.  UV/LED lampy, které obsahují jak zářivky, tak diody - mohou vytvrzovat jak UV gely, tak LED gely.

  

UV lampa 4-zářivková                                                                       LED lampa 9W

 

 

 

               

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení