💅Letní 20% sleva na vše nezlevněné! Zadejte kód: SUMMER20 Akce platí do 20.6.!

Rozdíl mezi UV a LED lampou

Dříve jste měli možnost zakoupit na nehtovou modeláž pouze UV lampu. V posledních letech však máte na výběr mezi UV či LED lampou. V našem článku se dozvíte, jaký je mezi těmito lampami rozdíl.
 
UV lampy

UV lampu vlastní většina nehtařek či ji máte přímo doma. Vyrábějí se jak 1-zářivkové UV lampy, tak 4-zářivkové. 1-zářivkovou lampu je možno použít na gel lak, ROCKLAC a modeláž UV gelem.
Doba vytvrzování UV gelu v 1-zářivkové lampě je delší než ve 4- zářivkové lampě. Tam stačí 2 minuty, ale u 1-zářivkové musíme UV gel vytvrzovat 5 minut a více.
Některé UV lampy mají mnoho funkcí, například nepřetržitý provoz, časovač, senzor pohybu, někdy je zabudována i sušička nehtů,  jsou vybaveny odnímatelným krytem pro snadnou výměnu zářivek a čištění či mají digitální obsluhu.

V UV lampě jsou zářivky, které se starají o vytvrzení gelu či gel laku. Časem se opotřebovávají a již gel nevytvrdí, v této chvíli je potřeba zakoupit nové zářivky a vyměnit. Zářivky se vyměňují průměrně po 300 hodinách práce, někdy vydrží i více. Opotřebovanou zářivku poznáte v lampě tak, že buď gel nevytvrdí vůbec, je nehtu jakoby zgumovatělý, nevytvrzený nebo se jeho doba vytvrzení prodlouží. 

LED lampy

LED lampa využívá místo klasických zářivek LED diody. U LED lampy máte tedy výhodu, že nemusíte myslet na výměnu zářivek. Uvádí se, že tato lampa má neomezenou životnost. Avšak tyto lampy mají vyšší pořizovací cenu. 
U nás můžete zakoupit LED lampu s výkonem 9W, takzvaný  oblouček s časovačem 10,30,60, sekund, který je určen k vytvrzování Rocklaků či gel laků. Gel v ní bohužel nevytvrdíte, je slabá. 
V nabídce máme LED lampu s výkonem 12W, která má časový spínač 30,60,90 sekund a režim trvalého svícení v níž lze vytvrzovat gely.
Do LED lampy se používají speciálně určené LED gely, které také naleznete v naší nabídce. Co se týče barevných gelů, ty lze vytvrdit jak v UV tak i v LED lampě. Velkou výhodou je, že na vytvrzení LED gelu stačí 30 sekund, proto se stávají čím dál víc oblíbenějšími, protože šetří čas a nehtová designérka tak může zvládnout více klientek. LED gel nevytvrdíte v klasické UV lampě. 

Na trhu jsou i lampy kombinované tj.  UV/LED lampy, které obsahují jak zářivky, tak diody - mohou vytvrzovat jak UV gely, tak LED gely.

  

UV lampa 4-zářivková                                                                       LED lampa 9W

 

 

 

               

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.