Pilníky

Pilník je jednou ze základních potřeb nejen každé manikérky, ale také každé ženy, která pečuje o své nehty. Není jednoduché vyznat se v široké škále tvarů, materiálů a hrubostí pilníků, které jsou momentálně na trhu. Právě proto jsme se rozhodli pro tento článek, který Vás provede touto problematikou. Nejjednodušší způsob, jak se v pilnících  orientovat je rozdělit si je na pilníky papírové, kovové a skleněné.

Nejoblíbenějším materiálem jsou zcela jistě papírové pilníky. Výhodou je široká škála výběru tvarů a hrubostí těchto pilníků. Můžete si vybrat pilník rovný, zúžený, půlměsíc, zahnutý (banán), úzký či široký pilník. Na trhu jsou dostupné hrubosti 80, 100, 150, 180 a 240. Čím vyšší vybíráte číslo hrubosti pilníku, tím máte jeho plochu jemnější. Na přírodní nehty doporučujeme jemnější pilníky (hrubost 240) tak, aby se nehet netřepil. Hrubým a středně hrubým pilníkem pak můžete pilovat gelové či akrylové nehty (hrubosti od 80 výše). Nabízíme taktéž kombinace těchto hrubostí, a to ve formě oboustranných pilníků. Určitou formu pilníku najdete i na jedné ze stran leštiček. Známé jsou také tzv. bloky (hranoly pokryté jemnějším typem papírového pilníku) nebo tzv. buffery - jemné pilníky ve tvaru měkkého hranolu, se kterými se velmi příjemně pracuje. Momentálně jsou na trhu i velmi pěkné vzory těchto pilníků, vybírat můžete z nejrůznějších barev a potisků. Samozřejmě jejich životnost je poněkud kratší, než u kovových či skleněných pilníků. Rychleji se opotřebují, avšak vynahradí Vám to bohatě svým pestrým výběrem a také velmi dostupnou cenou.

Kovové pilníky nejsou již v dnešní době tolik oblíbené, a to převážně právě vzhledem k jejich materiálu. Kovová plocha se totiž snadno zbrousí, což zapříčiní postupné opadání kovových zrnek. Výběr u těchto pilníků není příliš široký, převažuje mírně zúžený tvar. Dá se však snadno dezinfikovat a pro domácí použití zcela jistě dostačující. 

Skleněné pilníky jsou vhodné především pro domácí použití a doporučujeme je pouze na přírodní nehty. Vyrábí se totiž pouze v té nejjemnější brusné ploše tak, aby se přírodní nehet netřepil či nelámal. Proto jsou tyto pilníčky vhodné i pro citlivé a lámavé nehty. Skleněný materiál navíc splňuje i ty nejlepší podmínky, co se týče hygieny. Skleněné pilníky se navíc mohou vyrábět i s netradičním designem, polepují se např. kamínky Swarovski a dalšími aplikacemi, mohou se na něj leptat loga firem a další obrázky, apod.  A tak se pak z běžného pilníčku stává velmi luxusní záležitost v kabelce každé ženy.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení