💅15% sleva s kódem ceramic15 na všechny Gel lak Ceramic 293 odstínů + Topy! Stavební UV/LED gely a lampy nyní také v akční nabídce!

Pilníky

Pilník je jednou ze základních potřeb nejen každé manikérky, ale také každé ženy, která pečuje o své nehty. Není jednoduché vyznat se v široké škále tvarů, materiálů a hrubostí pilníků, které jsou momentálně na trhu. Právě proto jsme se rozhodli pro tento článek, který Vás provede touto problematikou. Nejjednodušší způsob, jak se v pilnících  orientovat je rozdělit si je na pilníky papírové, kovové a skleněné.

Nejoblíbenějším materiálem jsou zcela jistě papírové pilníky. Výhodou je široká škála výběru tvarů a hrubostí těchto pilníků. Můžete si vybrat pilník rovný, zúžený, půlměsíc, zahnutý (banán), úzký či široký pilník. Na trhu jsou dostupné hrubosti 80, 100, 150, 180 a 240. Čím vyšší vybíráte číslo hrubosti pilníku, tím máte jeho plochu jemnější. Na přírodní nehty doporučujeme jemnější pilníky (hrubost 240) tak, aby se nehet netřepil. Hrubým a středně hrubým pilníkem pak můžete pilovat gelové či akrylové nehty (hrubosti od 80 výše). Nabízíme taktéž kombinace těchto hrubostí, a to ve formě oboustranných pilníků. Určitou formu pilníku najdete i na jedné ze stran leštiček. Známé jsou také tzv. bloky (hranoly pokryté jemnějším typem papírového pilníku) nebo tzv. buffery - jemné pilníky ve tvaru měkkého hranolu, se kterými se velmi příjemně pracuje. Momentálně jsou na trhu i velmi pěkné vzory těchto pilníků, vybírat můžete z nejrůznějších barev a potisků. Samozřejmě jejich životnost je poněkud kratší, než u kovových či skleněných pilníků. Rychleji se opotřebují, avšak vynahradí Vám to bohatě svým pestrým výběrem a také velmi dostupnou cenou.

Kovové pilníky nejsou již v dnešní době tolik oblíbené, a to převážně právě vzhledem k jejich materiálu. Kovová plocha se totiž snadno zbrousí, což zapříčiní postupné opadání kovových zrnek. Výběr u těchto pilníků není příliš široký, převažuje mírně zúžený tvar. Dá se však snadno dezinfikovat a pro domácí použití zcela jistě dostačující. 

Skleněné pilníky jsou vhodné především pro domácí použití a doporučujeme je pouze na přírodní nehty. Vyrábí se totiž pouze v té nejjemnější brusné ploše tak, aby se přírodní nehet netřepil či nelámal. Proto jsou tyto pilníčky vhodné i pro citlivé a lámavé nehty. Skleněný materiál navíc splňuje i ty nejlepší podmínky, co se týče hygieny. Skleněné pilníky se navíc mohou vyrábět i s netradičním designem, polepují se např. kamínky Swarovski a dalšími aplikacemi, mohou se na něj leptat loga firem a další obrázky, apod.  A tak se pak z běžného pilníčku stává velmi luxusní záležitost v kabelce každé ženy.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.