💅15% sleva s kódem ceramic15 na všechny Gel lak Ceramic 293 odstínů + Topy! Stavební UV/LED gely a lampy nyní také v akční nabídce!

Dělení pilníků

Pilník slouží k pilování materiálu z umělých či přírodních nehtů, k vypilování tvaru nehtu, začišťování a celkové úpravě. Pilník je nástroj starý přes 2000 let.
V dnešní době naleznete široký sortiment pilníků různých  tvarů a hrubostí. Každý pilník je určen pro jiný tip manikúry
Vždy je důležité si vybrat správný pilník. První se musíme zaměřit na jaké nehty bude pilník používán, zda na přírodní nehty, či na nehty s UV gelovou modeláží nebo akrylové nehty.  

Firma ENII-NAILS dodává pilníky v rozmezí hrubostí 80 - 240. Pilníky s hrubostí 80 řadíme mezi pilníky nejhrubší a používají se při práci s gelovými či akrylovými nehty. Naopak pilníky s hrubostí 240 řadíme mezi nejjemnější a používají se především na přírodní nehty. 

Hrubosti pilníků:

  • Pilník s hrubostí 80  používáme na zbroušení gelových či akrylových nehtů, patří mezi nejhrubší.
  • Hrubý pilník 100 se používá také na zbroušení staré gelové či akrylové modeláže. A také na zkrácení délky a vytvarování nehtu. Odstraní větší množství materiálu.
  • Pilník s hrubostí 150 je středně hrubý pilník, který je jemnější než dva předešlé. Je vhodný pro jemnější přebroušení a zkrácení délky nehtů. 
  • Pilník 180 patří již mezi jemnější, tudíž je vhodný k úpravě přírodních nehtů – k jejich zkrácení. Také se může využít pro zdrsnění povrchu přírodního nehtu, ale zde musíme být opatrní, abychom nehet neprobrousili. 
  • Nejjemnější pilník 240 se používá při úpravě přírodních nehtů 

Tvary pilníků:

V nabídce naleznete pilníky rovné, zahnuté – takzvané banány, široké, tlusté, zúžené, půlměsíce. Rovným pilníkem můžeme pilovat povrch gelu a upravit tvar nehtu. Někdy se na pilování celého povrchu používá široký pilník. Tvar pilníku záleží na volbě každého.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.