Při nákupu nad 500 Kč Zásilkovna a Balíkovna - doprava ZDARMA. PPL výdejní místa pouze za 29 Kč!

Paronychie

Paronychie je infekční onemocnění, které postihuje kůži kolem nehtu. Tato oblast je zvláště náchylná k infekcím, protože je často vystavena vlhkosti a může být lehce poraněna nesprávným stříháním nehtů nebo kutikuly.

Tipy, Rady a Triky:

  1. Správná péče o nehty: Aby se předešlo paronychii, je důležité řádně stříhat nehty a kutikulu. Nehty by měly být stříhány rovně a ne příliš krátké. Kutikulu byste měli měkkou a hydratovanou a nikdy ji netrhat nebo neřezat.

  2. Vyhněte se namáčení rukou: Pokud je to možné, snažte se vyvarovat dlouhodobého namáčení rukou ve vodě, což může způsobit praskání a narušení kůže kolem nehtů.

  3. Rukavice: Používejte rukavice při práci s vodou nebo chemikáliemi, aby byla vaše kůže chráněna.

  4. Léčba: Pokud máte symptomy paronychie, navštivte lékaře. Může být potřeba antibiotika nebo antifungální léčba. V některých případech může lékař provést malý chirurgický zákrok k odstranění hnisu.

  5. Domácí léky: Mírné případy paronychie můžete léčit doma namáčením postižené oblasti ve vlažné vodě 2-3x denně. Toto namáčení může pomoci snížit zánět a bolest.

  6. Hygiena: Udržujte své ruce a nehty čisté a suché. Pravidelně si myjte ruce mýdlem a vodou a vyhněte se nehtovým salonům, pokud máte aktivní infekci.

Pamatujte, že i když paronychie může být nepříjemná, s řádnou péčí a léčbou se obvykle rychle zlepší. Pokud máte chronické nebo opakující se případy paronychie, může to být známkou jiného základního zdravotního problému a měli byste to konzultovat s lékařem.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.