Laky na nehty vs Gel laky - Který je pro vás lepší volbou?

Srovnání klasických Laků na nehty a Gel laků na gelové nehty

 

Rozhodli jste se nalakovat si nehty a znáte pouze klasický lak, ale slyšeli jste o gelovém laku nebo gel laku? A nevíte jaký je mezi nimi rozdíl? Máme pro vás průvodce, výhody i nevýhody a také tipy pro který se rozhodnout.

Co je to lak na nehty?

Lak na nehty je klasický typ laku, který se aplikuje štětečkem na nehty a schne na vzduchu. Jsou dostupné v mnoha odstínech a vzorech a jsou snadno k dostání v každé drogerii nebo parfumerii. Tyto laky jsou vhodné pro každodenní použití a jsou ideální pro jednoduché a rychlé provedení manikúryObyčejné laky na nehty se skládají převážně z rozpouštědel, barviv a plastifikátorů. Tyto složky dávají laku na nehty potřebnou konzistenci a zajišťují, aby lak na nehty dobře držel. Avšak tato složení nejsou tak odolná a mohou se snadno odlupovat nebo poškodit během několika dní. Je důležité zmínit, že složení laků na nehty může mít vliv na bezpečnost a zdraví nehtů. Některé obyčejné laky na nehty obsahují škodlivé chemikálie, jako je například formaldehyd, který může způsobit zdravotní problémy, jako jsou alergie nebo podráždění pokožky. Gelové laky na nehty jsou však obecně považovány za bezpečnější volbu, protože obsahují méně škodlivých chemických látek.

 

Co je to gel lak?

Gel lak na nehty se nanáší stejným způsobem jako klasický lak, ale je nutné jej vytvrdit pod UV zářením (k tomu slouží UV/LED lampa), aby se zahájil proces zrání. Gel laky jsou oblíbené pro svou trvanlivost a odolnost proti poškrábání a odlupování. V nabídce zpravidla bývá mnohem větší výběr odstínů a vzorů než u klasických laků a co se týče nail artu, tak s gel laky je prakticky nekonečno možností. 

Gel laky na nehty se skládají z polymerního složení a UV záření. Tyto dva prvky spolu interagují a tvoří pevnou a lesklou vrstvu, která vydrží až 3 týdny bez odlupování nebo poškození.

gel lak na nehty gel lac Ceramic - gel lak na nehty

Jaký je rozdíl mezi laky a gel laky?

Existuje několik klíčových rozdílů mezi laky a gel laky, které je nutné znát. Prvním a hodně důležitým rozdílem je, že gel laky vyžadují UV lampu, zatímco klasické laky ne. Druhým rozdílem je složení. Gel laky obsahují akryláty a citlivější jedinci mohou zaznamenat alergické reakce. Třetí rozdíl je výdrž. Gel laky jsou obvykle mnohem odolnější proti poškrábání a odlupování. Oproti klasickému laku, který má výdrž zpravidla několik málo dní, tak gel lak vydrží až 3 týdny. Samozřejmě ale záleží na mnoha faktorech, jako je kvalita nehtů, manuální činnosti a v neposlední řadě kvalita produktu. V naší nabídce máme 2 druhy laků a sice klasický ENII Lac a vylepšenou sérii Lux Lac. Co se týče gel laků nabízíme klasický Gel lak, Lux gel lac, který je obohacen o řadu bonusů a nejnovější gel lac nové generace Ceramic.

Výhody laků na nehty

 • Snadná aplikace: Laky na nehty jsou snadno aplikovatelné a nevyžadují žádné speciální nástroje. Můžete si je nanést sami doma bez potřeby navštěvovat salon.
 • Dostupnost a cena: Laky na nehty jsou dostupné v každé drogerii a jsou levnější než gel laky.
 • Různé barvy a vzory: Laky na nehty jsou k dispozici v široké škále barev a vzorů, takže si můžete vybrat ten, který vám nejlépe sedne.
 • Na lak můžete přidat TOP pro krásný lesk, který rovněž schne na vzduchu a lehce prodlouží životnost laku

 

Lux lac - lak na nehty Lux lac - lak na nehty

Nevýhody laků na nehty

 • Krátká životnost: Laky na nehty obvykle vydrží pouze několik dní, než se začnou odlupovat a ztrácet svůj lesk.
 • Snadno se poškrábou: Laky na nehty jsou snadno poškrábatelné, takže musíte být opatrní, abyste je nepoškodili.
 • Vysychá: lak na nehty tím, že schne na vzduchu, tak při každém otevření se do něj vzduch dostává a až časem zcela vyschne
Aplikace laků na nehty

Na očistěný a odmaštěný nehet aplikujeme štětečkem tenkou vrstvu laku a necháme zaschnout na vzduchu. V případě potřeby aplikujeme druhou vrstvu laku a opět necháme na vzduchu zaschnout. Můžeme jako třetí vrstvu aplikovat TOP, což je bezbarvý lak, který je odolnější a chrání tak nalakovaná nehet od škrábanců a více se leskne. 

Výhody gel laků

Gel laky jsou jednou z nejmodernějších a nejúčinnějších metod pro dokonalou manikúru. Tyto laky nabízejí mnoho výhod, které převyšují klasické laky na nehty. 

 • Výdrž: Gel laky vydrží na nehtech mnohem déle než klasické laky. Tyto laky se aplikují na nehty jako běžný lak, ale po aplikaci se musí vystavit UV záření, aby se lak vytvrdil, k tomu slouží UV/LED lampa. Při správné aplikaci vydrží gel lak až 3 týdny.
 • Lesk nebo mat: Gel laky můžeme do finální podoby mít v lesklém nebo matném povrchu. Tyto závěrečné topy (které jsou nutné) jsou velmi odolné proti poškrábání a obzvlášť lesk je neměnný po celou dobu nalakování.
 • Jednoduchá aplikace: Gel laky se snadno aplikují na nehty stejně jako běžný lak. Tyto laky se nanášejí v tenkých vrstvách a každá vrstva se vytvrdí v UV/LED lampě. Tento proces je jednoduchý a rychlý a výsledkem je dokonalý vzhled nehtů.
 • Nevysychá: na rozdíl od klasického laku gel lak nevysychá. Lze ho používat i roky. Jen je potřeba dát si pozor na UV záření v blízkosti lahvičky. A pozor !!! I sluneční záření má ultrafialové (UV) paprsky, takže zapomeňte na aplikaci venku na terase :-)
 • Zpevnění přírodního nehtu: díky čtyřem vrstvám, které jsou vytvrzeny v UV lampě vzniká na nehtech pevná krusta, která chrání přírodní nehet před zlomením. Nehet je tímto zpevněný.

třpytivý gel lak

Nevýhody gel laků na nehty

 • Delší doba aplikace: Gel lakový systém je třífázový. Tudíž je potřeba aplikovat podlak neboli Bázi/Base, 2 vrstvy gel laku a závěrečný nadlak neboli Finish/TOP. Každá jednotlivá vrstva se vytvrzuje v UV/LED lampě, což může trvat i několik desítek minut. 
 • Vyšší cena: pořizovací náklady jsou mnohem vyšší než u laku. Potřebujete totiž bázi, barvu a top. ENII nails nabízí také base/top což je nadlak a podlak v jednom. Výhoda je úspora, nevýhoda je špatné odstranění. Každopádně je to finančně méně náročné než navštěvovat pravidelně salon.
 • Nutnost vlastnit UV/LED lampu: Bez lampy na nehty jsou bohužel Gel laky nepoužitelné, protože "schnou" respektive vytvrzují se působením UV záření. 

Aplikace gel laku

Na očištěný a odmaštěný nehet aplikujeme první fázi a to Bázi (podlak/Base), naneseme ji v tenké vrstvě po celé ploše nehtové ploténky, následně ji vytvrdíme v UV/LED lampě 30-60 sec. Po vytažení z lampy bude na nehtu tzv. výpotek, to je lepkavá vrstva, která nám slouží jako "lepidlo" pro další vrstvu, tudíž jej nestíráme! Aplikujeme první tenkou vrstvu barvy, poté vytvrdíme 30-60 sec.

Tip: Obvykle u tmavých a obzvláště černých barev doporučujeme delší dobu vytvrzení, neboť přes tmavou proniká UV záření hůře.

Opět se vytvoří výpotek, který nestíráme. Aplikujeme druhou tenkou vrstvu barvy a opět vytvrdíme. Výpotek opět nestíráme a přímo na něj aplikujeme finální závěrečný Top, který může být lesklý nebo matný. Efekt se ukáže až po vytvrzení. Jestliže máme Top coat bezvýpotkový, tzn., že po vytvrzení nic nelepí, máte hotovo. Jestliže máte Top coat výpotkový, musíte po vytvrzení setřít výpotek buničinou namočenou v Cleaneru. A poté máte hotovo.

Tip: v mezifázích, kdy máte na nehtech výpotek se ničeho nedotýkejte, neboť na něj nalepíte veškeré nečistoty. A to nechcete :-)

 

ENII nails má v nabídce 

Klasický lak

 • ENII lac
 • Lux lac - který má speciálním technologickým postupem v sobě obsaženou výživu (vitamín A, B5 a E, keratin a protein ze sladké mandle) navíc neobsahuje 20 nejtoxičtějších látek

Gel lak 

 • Gel lak - klasický gel lak
 • Lux gel lac - klasický gel lak, obohacen o výživné složky v podobě Vitaminů A, B5 a E + keratin a protein ze sladké mandle. Navéíc neobsahuje 20 nejtoxičtějších látek. Je krásně pigmentovaný, krémové konzistence a práce s ním je jedna báseň.
 • Gel lac Ceramic - gel lak nové generace - neobsahuje 22 nejtoxičtějších látek, neobsahuje monomer HEMA, což je největší alergen v nehtové kosmetice a osahuje minerály. 

Ať už se rozhodnete pro cokoliv, mějte na paměti... Vaše nehty. Vaše já. Vždy se ohlížejte hlavně po kvalitě, neboť i když se nehet zdá jako tvrdá neprůstupná část těla, opak je pravdou. Nehet je zrohovatělá část, která je propustná a přes něj do vaše těla proudí veškeré škodliviny, které si na něj natřete. 

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.