💅 15% Akce na všechny Gel lak 5 ml - ideální příležitost jak vyzkoušet nový odstín + Silver Painting gel znovu skladem!

BARVA ROKU 2021

Každý rok se scházejí odborníci z různých odvětví, aby si položili pár filozofických otázek. Co nejvíc ovlivní příští rok, po čem budou lidé toužit a můžeme tyhle věci vyjádřit barvou? Výsledkem jejich práce je volba barvy roku.

Za jednu z největších autorit platí Pantone Color Institute, která své barvy volí už dvacet let. Před vyhlášením její odborníci pečlivě analyzují současné trendy, světovou situaci a společenské dění, aby správně vybrali odstín, který pozitivně ovlivní malířství, design, módu, umění i životní styl.

Institut Pantone každoročně vyhlašuje barvu roku, tedy jeden odstín, který má symbolizovat nadcházejících 365 dní společensky i kulturně. Pro rok 2021 vybral překvapivě barvy dvě a to základní šedá (Ultimate Grey) a jasná žlutá (Illuminating).

          1989_fullsizeoutput-36a2(2)    žlutá   1989_fullsizeoutput-36a2(2)  žlutá

Šedá a jasně žlutá, dvě nezávislé barvy, které zdůrazňují, jak se různé prvky spojují, aby se navzájem podporovaly, nejlépe vyjadřují náladu pro rok 2021. Praktické a pevné, ale zároveň hřejivé a optimistické, spojení šedé a žluté je silné a pozitivní. Je to příběh barev, který zapouzdřuje hlubší pocity ohleduplnosti s příslibem něčeho slunečného a přátelského.

Kombinace  šedé a žluté je poselstvím štěstí podporovaným odvahou, je ambiciózní a dává nám naději. Musíme cítit, že vše bude jasnější - to je pro lidského ducha zásadní.

Když lidé hledají způsoby, jak se posílit energií, jasností a nadějí na překonání přetrvávající nejistoty, uspokojivé a povzbudivé odstíny uspokojí naši snahu o vitalitu. lluminating je jasná a veselá žlutá jiskřící živost, hřejivý žlutý odstín naplněný solární energií. Ultimate Grey je symbolem pevných a spolehlivých prvků, které jsou věčné a poskytují pevný základ. Barvy oblázků na pláži a přírodních prvků, jejichž zvětralý vzhled zdůrazňuje schopnost obstát ve zkoušce času, Ultimate Grey tiše zajišťuje a podporuje pocity vyrovnanosti, vytrvalosti a odolnosti.

Šedá barva

Barva dokonalé neutrality, opatrnosti a ochoty ke kompromisům. Šedá je často vnímána jako nudná barva, typická barva stínů, vzniklá směsí světla a temnoty je symbolem nevědomí či podvědomého konání. Je to barva potlačování, omezování, nejistoty a strachu ze života. Přitahuje opatrné a málo sebejisté lidi. Protože snižuje sytost okolních barev, je nazývána "upírem barev".

Šedá je symbolem strachu a nejistoty, opatrnosti, kompromisu a vnitřních překážek. Může oslabovat sebevědomí, odvahu, průbojnost. Příliš šedé může mít vliv na emoce, bere nám energii a kuráž. Říká se, že je barvou "neviditelnosti". A právě vzhledem ke své "neviditelnosti" pomáhá zachovat tajemství. Světle šedá symbolizuje moudrost. V psychologii se jí připisují vlastnosti jako neutralita, síla, statečnost nebo vytrvalost.

Ale díky tomu, že nepatří do základního barevného spektra, je považována za velmi univerzální a dá se dobře kombinovat snad s čímkoliv.

Žlutá barva

Žlutá je velice výrazná barva, maximum slunečního záření je právě v oblasti žluté barvy, lidské oko je na žlutou barvu velice citlivé. Z toho důvodu se žlutá používá pro upoutání pozornosti, jako varování a podobně. 

Žlutá symbolizuje potřebu rozvíjet se. Je v ní naděje, touha po radosti a rozkoši. Tato barva povzbuzuje, osvobozuje, působí vesele a otevřeně, znamená osvobozující uvolnění napětí.  je barvou radosti, důvěry, štěstí a přátelství. Barva slunce, která podporuje schopnost se učit. Dává inspiraci, zlepšuje paměť a mozkovou činnost. Přináší do života lehkost, výšku, volnost, aktivitu a komunikaci. Je nejjasnější teplou barvou s povzbuzujícím a rozveselujícím účinkem. Podporuje myšlení, povzbuzuje nervy a oživuje paměť. Napomáhá uvolnění, svobodnému vývoji a komunikaci při navazování kontaktů.

Obecně význam žluté spojován s lidskou závislostí. Člověk, který doufá, ji preferuje, člověk ,který je zklamaný, ji odmítá.

Žlutou a šedou zvolilo Pantone pro jejich vlastnosti a to, jak skvěle se doplňují. Žlutá sama o sobě je až příliš temperamentní, šedá naopak nevýrazná. Společně vytváří dokonalou rovnováhu a spojují sílu s optimismem, což je něco, co všichni momentálně potřebujeme.

swcd-tcx-color-of-the-year-2021-ultimate-gray-illuminating_1

Trochu inspirace pro vás, jak můžete letos ladit. Nehtová kosmetika má nespočet možností a kreativita zde nezná hranice. I v naší barevné škále můžete najít několik odstínů žluté a šedé.

baf382b193e71afd4a38b99f079f8ebf  D647m3NWkAAzrrv  nehty

Co se módy týče, tak tady taky chybu neuděláte, žluto šedá kombinace vypadá opravdu skvěle. Hlavně v letním období to bude určitě jízda. 

f72bc125aac34312481147c47106337e  4a0a42d4501f2d708d8627cfccf17a95  52efa0fce1b938b95abb464e3221299d

A chcete-li jít s barvou roku, letos tedy s barvami roku, ruku v ruce i doma, nebojte se. Šedá se žlutými doplňky stejně jako žlutá se šedými doplňky vypadá opravdu skvěle.

b45ecd8062ffc5014bf957050a9721ff     2fef768e17eea364fb7d52b96318e213

 

Takže dámy a pánové, téhle kombinace se určitě bát nemusíte, vypadá to dobře :-)

 

 

zdroj: pinterest, google

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.